3 ¦L¡SKIE  3 211250  -39
 4 LUBUSKIE 3 212248  -36

WIELKOPOLSKIE – MA£OPOLSKIE 84 : 91
(32:22, 18:14, 26:27, 8:28)

Od pocz±tku pierwsze spotkanie turnieju uk³ada³o siê po my¶li graczy z Wielkopolski. W ich szeregach wyró¿nia³ siê Mateusz Ponitka, który wiele punktów zdobywa³ z linii rzutów wolnych. W ataku dzielnie wspomaga³ go £ukasz Marchewka, który nie do¶æ ¿e trafia³ z dystansu to jeszcze popisywa³ siê dok³adnymi podaniami do partnerów z dru¿yny. Po pierwszej kwarcie graj±cy szybko i pomys³owo podopieczni Tadeusza Dudziñskiego prowadzili 10 oczkami. Do przerw zdo³ali jeszcze powiêkszyæ przewagê do 14 oczek i nic  wskazywa³o, ¿e mog± mieæ w tym pojedynku k³opoty. Gdy w 25 min Wielkopolska prowadzi³a 67:45 ma³o kto w hali, nie licz±c oczywi¶cie rywali, wierzy³, ¿e Ma³opolska jest w stanie odwróciæ losy pojedynku. A jednak to, co wydawa³o siê niemo¿liwe, zaczê³o siê sprawdzaæ. Prowadzeni do boju przez dobrze dysponowanego rzutowo Damiana Kroka gracze Jaros³awa Mosio szybko odrabiali straty, by w 35 min przegrywaæ tylko 81:80. Koszykarze z Ma³opolski uwierzyli w koñcówce spotkania, ¿e mog± przechyliæ szalê zwyciêstwa na swoj± korzy¶æ i graj±c zespo³owo w ataku i twardo w obronie zaliczyli pierwsze zwyciêstwo w turnieju.

Wielkopolskie: Ponitka 22 (3x3), Marchewka 17 (3x3), Górecki 14 (1x3), Szyd³owski 11 (1x3), Milczyñski 10, Zygman , Kaczmarek 2, Krzemieñ 0.

Ma³opolskie: Krok 24, Wolak 17 (1x3), Mokrzycki 15 (2x3), Put 11 (2x3), Wojciechowski 9, Maksymiuk 7 (1x3), Perucki 6, Druka³a 2, Trojan 0.

MAZOWIECKIE – DOLNO¦L¡SKIE 62 : 94
(17:27, 17:22, 15:30, 13:15)

W drugim meczu tej grupy Mazowieckie zmierzy³o siê z reprezentacj± Dolnego ¦l±ska. Gospodarze turnieju, w których szeregach gra wychowanek Górnika Wa³brzych, Piotr Nied¼wiedzki (obecnie ten 15-latek gra jednak we Wroc³awiu) ju¿ w pierwszej æwiartce zbudowali znacz± przewagê, któr± pó¼niej tylko powiêkszali. Koszykarze z Warszawy i okolic mieli k³opoty z agresywn± defensyw± Dolno¶l±zaków, a ci konsekwentne wykorzystywali przewagê wzrostu. Bardo dobre spotkanie rozegra³ wspomniany Nied¼wiedzki (11/18 z 2 pkt i 8 zbiórek), który by³ najlepszym strzelcem swojej ekipy. Mecz praktycznie rozstrzygn±³ siê po 25 min. Wtedy Dolno¶l±skie prowadzi³o ju¿ 66:47, by po chwili powiêkszyæ przewagê do 30 oczek. Pierwsza, pewna wygrana gospodarzy turnieju.

Mazowieckie: Skórczyñski 16, Mroczek 13, Luto 11, Szczukowski 9 (1x3), Bonarek 5, Kuczyñski 4, P±gowski 2, Curyl 1, Beta 1, Sobczak 0, Prus 0, Paw³owski 0.

Dolno¶l±skie: Nied¼wiedzki 24, Berezowski 20 (1x3), Markowski 16, Kilian 13 (3x3), Kulon 8, Martyniak 4, Peszko 3, Weselak 2, Józefiak 2, Bo¶lak 2, Koelner 0, B³aszczyk 0.

KUJAWSKO-POMORSKIE – ¦L¡SKIE 91 : 51
(15:10, 29:15, 22:16, 25:10)

Kujawsko-Pomorskie postraszy³o na inauguracjê zmagañ nie tylko swych rywali z parkietu, zespó³ ze ¦l±ska, ale równie¿ obserwuj±cych potyczkê z boku, grupowych rywali. Pierwsza ods³ona nie zapowiada³a pó¼niejszego pogromu koszykarzy z po³udnia Polski. Od drugiej æwiartki na boisku istnia³a praktycznie jedna dru¿yna, która z minuty na minutê powiêksza³a przewagê. Mowa o reprezentacji województwa Kujawsko-Pomorskiego. Znakomicie w jego szeregach spisywa³ siê wszechstronny Adrian Guziewicz, który ³±cznie zdoby³ 27 punktów. Inna sprawa ¿e oddawa³ bardzo du¿o rzutów, ale móg³ sobie na to pozwoliæ, bo jego koledzy umiejêtnie bili siê na tablicach. W trzeciej partii mecz nieco siê wyrówna³, ale w czwartej æwiartce ostatnie s³owo nale¿a³o do Kujawsko-Pomorskiego, które gra³o na przyzwoity procencie z gry (52 proc. za 2 pkt, 31 proc. za 3 pkt)

Kujawsko-Pomorskie: Guziewicz 27 (2x3), Pietrzak 22 (1x3) Rutkowski 15 (1x3), Karnowski 8, Dembczyñski 5, Milak 5, Wojciechowski 4, Jankowski 3 (1x3), Adryañczyk 2, Stankiewicz 0, Sztejnwald 0, B³aszczyk 0
¦l±skie: Gawêda 13 (2x3), Benlazereg 12, Widenka 6 (2x3), Piechowicz 5 (1x3), Filczek 4, Tymczyszyn 4, Studziñski 3, Niedzia³kowski 2, Adamczak 2, Kwieciñski 0, Bujoczek 0, Rakoczy 0.

LUBUSKIE - PODKARPACKIE 63 : 69
(19:18, 16:17, 16:18, 12:16)

Du¿o wiêcej emocji by³o w drugiej potyczce tej grupy. W pierwszej po³owie stron± dyktuj±c± warunki byli gracze województwa Lubuskiego, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet 8 punktami. Klas± dla siebie w dru¿ynie Bogus³awa Onufrowicza by³ Filip Matczak, który do przerwy mia³ na koncie 18 oczek, a w ca³ym spotkaniu zdoby³ 30 punktów. Do przerwy by³o 35:35, a po 30 minutach prowadzi³o Podkarpacie 53:51. W ostatniej æwiartce koszykarze z Lubuskiego zbyt czêsto decydowali siê na rzuty z dystansu, a ¿e nie trafiali, przewagê zaczêli zdobywaæ zawodnicy trenera Jerzego Szambelana. W 35 min by³o 64:51 i dopiero wówczas pierwsze punkty w tej kwarcie zdobyli koszykarze z Zielonej Góry i okolic. Podkarpacie gra³o konsekwentnie w ataku, a ich rywale zbyt chaotycznie pod atakowan± tablic± i dru¿yna trenera Szambelana bez wiêkszych k³opotów dowioz³a zwyciêstwo do koñca meczu.  W zespole Lubuskiego punktowa³o zaledwie czterech ch³opców.

Lubuskie: Matczak 30 (5x3), Krawczyk 16 (4x3), Mruk 15 (1x3), Dybek 2, Rudnicki 0, Mulawa 0, Magierski 0, Mehmeti 0.
Podkarpacie: £obuda 23 (1x3), Siembida 14 (2x3),Maczkowski 13, Grochowski 12, Baron 6, Bo³d 1.

¦L¡SKIE – PODKARPACKIE 75 : 76
( 14-19, 14-9, 15-16, 21-20, 11-12 )

Bardzo ciekawe widowisko stworzy³y obie dru¿yny. ¦l±skie, by móc jeszcze liczyæ siê w turnieju, musia³o ten pojedynek konieczne wygraæ. Pierwsz± kwartê na swoj± korzy¶æ rozstrzygnêli jednak przybysze z Podkarpacia, w¶ród których wyró¿nia³ siê Grzegorz Grochowski. Druga æwiartka to ju¿ zdecydowanie lepsza obrona zespo³u trenera Marcina Lichtañskiego. ¦l±skie doprowadzi³o do wyrównania, a po zmianie stron prowadzenie przechodzi³o z r±k do r±k, ale to Djamel Benlazereg i spó³ka dyktowali warunki gry. Podkarpacie „goni³o” wynik i w koñcówce regulaminowego czasu gry doprowadzi³o do remis i tym samym do dogrywki. W dodatkowych 5 minutach gracze ze ¦l±ska fatalnie wykonywali rzuty wolne, co musia³o siê zem¶ciæ. Na 9 sekund przed koñcow± syren±, przy stanie 73:75, zawodnicy Podkarpacia zebrali pi³kê na w³asnej tablicy. Szybkie podanie trafi³o do Damiana Bo³da, który zdecydowa³ siê na rzut zza linii 6,25 m. Pi³ka wpad³a do kosza, ale rywale reklamowali b³±d kroków u rzucaj±cego. Sêdziowie zdecydowali siê jednak zaliczyæ punkty i Podkarpacie zaliczy³o drugie zwyciêstwo w turnieju, zapewniaj±c sobie awans do pó³fina³u.

¦l±skie: Benlazereg 26, Piechowicz 11, Rakoczy 9 (3x3), Gawêda 8, Niedzia³kowski 6, Bujoczek 6, Filczek 5 (1x3), Widenka 2, Tymczyszyn 2, Studziñski 0.
Podkarpackie: Grochowski 24, £abuda 13, Baron 12 (2x3), Maczkowski 11, Siembida 9 (1x3), Bo³d 7 (1x3), Szado 0.

KUJAWSKO-POMORSKIE – LUBUSKIE 94 : 66
(22:17, 13:27, 30:14, 29:8)

Pierwsza æwiartka i pocz±tek drugiej nale¿a³ do faworytów – dru¿yny Kujawsko-Pomorskiego, ale od 13 min zaczê³a siê zarysowywaæ przewaga Lubuskiego. G³ównie dziêki rewelacyjnemu Filipowi Matczakowi, który w ca³ym spotkaniu zdoby³ a¿ 43 punkty. To jak na razie strzelecki rekord tego turnieju. Matczak zdoby³ prawie 2/3 punktów swojej dru¿yny, ale to nie pomog³o w odniesieniu zwyciêstwa. Mimo, ¿e do przerw Lubuskie prowadzi³o 44:35, to od tego momentu coraz lepiej graj±cy podopieczni Macieja ¯ywiczka zaczêli niwelowaæ straty. W 25 min by³o ju¿ 51:44 dla Kujawsko-Pomorskiego, a ich rywale pozostawali w tym momencie bez zdobyczy punktowej. W 35 min by³o ju¿ 75:62 dla faworytów, w¶ród których na deskach brylowa³ Przemys³aw Karnowski (zebra³ w ca³ym meczu a¿ 20 pi³ek!).W ostatniej kwarcie Kujawsko-Pomorskie ju¿ tylko powiêksza³o przewagê, która siêgnê³a prawie 30 „oczek”. Gracze Macieja ¯ywiczki równie¿ zapewnili sobie ju¿ awans do pó³fina³ów.

Kujawsko-Pomorskie: Pietrzak 20 (1x3), Milak 17 (1x3), Adryañczyk 14 (1x3), Karnowski 12, Guziewicz 10 (1x3), Sztejnwald 5, Dembczyñski 5, Rutkowski 4, Stankiewicz (1x3), B³aszczyk 2, Wojciechowski 2, Jankowski 0.
Lubuskie: Matczak 43 (3x3), Mruk 11 (1x3), Mehmeti 6, Walczak 2, Dybek 2 Krawczyk 2, Rudnicki 0,Urbanek 0, Magierski 0, Mulawa 0.

MA£OPOLSKIE – DOLNO¦L¡SKIE  49 : 79
(17:27, 10:20, 11:15, 11:17)

W³a¶ciwie po 20 minutach by³o po meczu. Zespó³ z³o¿ony z najlepszych 15-latków na Dolnym ¦l±sku b³yskawicznie wypracowa³ sobie bezpieczn± przewagê, która na koniec drugiej kwart siêgnê³a 20 oczek. Nie zawiód³ lider dru¿yny, Piotr Nied¼wiedzki, który nie do¶æ, ¿e by³ najskuteczniejszym graczem swojego zespo³u to jeszcze zaliczy³ 8 zbiórek i 2 asysty. W ekipie z Ma³opolski jedynie Dariusz Wolak próbowa³ podj±æ walkê z dobrze dysponowanymi koszykarzami dru¿yny trenera Sebastiana Potocznego. Ale w pojedynkê niewiele móg³ zdzia³aæ. W trzeciej i czwartej ods³onie Dolno¶l±skie jeszcze powiêkszy³o przewagê przez ca³y czas w pe³ni kontroluj±c wydarzenia na parkiecie. W koñcówce meczu szkoleniowiec gospodarzy turnieju da³ odpocz±æ swoim najlepszym zawodnikom, posy³aj±c do boju zmienników. Ci nie pozwolili zbli¿yæ siê punktowo rywalom i zachowuj±c odpowiedni rytm gry, utrzymali wysok± przewagê do koñcowej syreny.

Ma³opolskie:
Wolak 16, Wojciechowski 7, Perucki 6, Put 5 (1x3), Maksymiuk 4 (1x3), Mokrzycki 3 (1x3), Majdak 2, Krok 2, Trojan 2, Druka³a 2, Ko³ek 0.

Dolno¶l±skie: Nied¼wiedzki 30 (3x3), Kilian 15 (2x3), Markowski 8, Martyniak 8, Berezowski 7, Koelner 5 (1x3), B³aszczyk 2, Kulon 2, Józefiak 2, Peszko 0, Weselak 0, Bo¶lak 0.

WIELKOPOLSKIE – MAZOWIECKIE  97 : 74
(26:21, 28:20, 31:21, 12:12)

Pierwsza partia spotkania Wielkopolski z województwem Mazowieckim by³a jeszcze wyrównana, ale od drugich 10 minut podopieczni Tadeusza Dudziñskiego zaczêli sukcesywnie powiêkszaæ swoj± przewagê, która po 20 min siêgnê³a 13 oczek. Mazowieckie nie zamierza³o jednak ³atwo oddaæ pola i do drugiej po³owy przyst±pi³o z mocnym postanowieniem odrobienia strat. Prowadzeni do boju przez Mateusza Ponitkê (34 pkt) gracze z Wielkopolski nie dali jednak narzuciæ sobie stylu gry rywala i konsekwentnie z minuty na minutê zwiêkszali dystans dziel±cy ich od przeciwników. W 29 min po celnym rzucie Adama Wiciaka Wielkopolska wygrywa³a ju¿ 81:58 i sta³o siê jasne, ¿e Mazowieckie nie da rad sprawiæ niespodzianki. W ostatniej, do¶æ chaotycznej z obu stron kwarcie, pad³ remis 12:12, ale nie mia³o to ju¿ wiêkszego wp³ywu na koñcowy rezultat.

Wielkopolskie: Ponitka 34 (3x3), Milczyñski 22, Zygman 10, Górecki 9, Makowski 6, Wiciak 6, Pawe³czyk 4, Marchewka 3, Szyd³owski 2, Nowicki 1, Krzemieñ 0, Kaczmarek 0.

Mazowieckie: Mroczek 24 (1x3), Szczukowski 10 (1x3), Curyl 9 (2x3), Skórczyñski 8, P±gowski 6, Beta 5,  Sobczk 4, Bonarek 2, Luto 2, Paw³owski 2, Kuczyñski 2, Prus 0.

MAZOWIECKIE – MA£OPOLSKIE 74 : 96
( 29-26, 11-25, 20-26, 14-19 )

Mazowieckie: Skórczyñski 18, Mroczek 14 (1x3), P±gowski 10 (13), Szczukowski 9 (1x3), Kuczyñski 6, Paw³owski 6,Luto 5, Beta 4, Sobczak 2, Prus 0, Curyl 0, Bonarek 0.
Ma³opolskie: Wolak 30 (2x3), Krok 18, Perucki 15 (2x3), Wojciechowski 13 (1x3), Put 9 (1x3), Maksymiuk 7, Mokrzycki 2, Druka³a 2.

Mazowieckie w pierwszej kwarcie zaskoczy³o rywali. Graj±c pomys³owo w ofensywie, podopieczni Adama Latosa niemal przez ca³e 10 minut prowadzili. Ba nawet w 15 min na tablicy utrzymywa³ siê korzystny dla przybyszów z Warszawy i okolic rezultat. Mazowiecie prowadzi³o jeszcze wówczas 36:33. Od tego momentu lepiej pod bronion± tablic± zaczêli graæ koszykarze Ma³opolskiego, którzy wymuszali na rywalach proste b³êdy. Do niez³ej dyspozycji w obronie Dariusz Wolak i spó³ka do³o¿yli jeszcze skuteczniejsz± grê w ataku i na efekty nie trzeba by³o d³ugo czekaæ. Po pierwszej po³owie prowadzili ju¿ faworyci, którzy w kolejnych fazach potyczki stopniowo powiêkszali przewagê, która b³yskawicznie siêgnê³a 20 oczek. Oprócz Wolaka w zespole trenera Jaros³awa Mosio wyró¿nili siê Damian Krok i Wojciech Perucki. Dziêki tej wygranej Ma³opolska zapewni³a sobie udzia³ w pó³fina³ach.

DOLNO¦L¡SKIE – WIELKOPOLSKIE 94 : 61
(26-17, 24-15, 24-13,20-16 )

Dotychczasowy lider tabeli i pogromca swych przeciwników, Dolny ¦l±sk, nie zawiód³ po raz kolejny i znów wygra³ z ponad 30-punktow± przewag±. W pierwszej kwarcie spokojnie graj±cy podopieczni Sebastiana Potocznego zbudowali bezpieczn± przewagê (26:17). Dobr± partiê w województwie Dolno¶l±skim rozgrywali Maksym Kulon oraz Jakub Koelner. Obaj grali na przyzwoitej skuteczno¶ci, a przy okazji prezentowali zespo³ow± koszykówkê. Cierpliwie graj±cy w ataku i twardo w obronie Dolny ¦l±sk w drugiej i trzeciej partii bez najmniejszych k³opotów „odjecha³” rywalom. Tym zabrak³o argumentów, by sprostaæ wysoko zawieszonej poprzeczce przez najlepszych 15-latków z po³udniowo-zachodniej Polski. W ostatniej æwiartce faworycie nieco zluzowali i mecz odrobinê siê wyrówna³, ale nikt nie mia³ z³udzeñ kto rz±dzi i dzieli na parkiecie. Z trzema wysokimi wygranymi Dolno¶l±skie zajê³o pierwsze miejsce w swojej grupie i jutro zagra w wieczornym pó³finale

Dolno¶l±skie: Koelner 25, Berezowski 17 (1x3), Nied¼wiedzki 16 (2x3), Kulon 12, Kilian 9 (1x3), Mrkowski 7, Peszko 6, Józefiak 2, Weselak 0, Martyniak 0, B³aszczyk 0, Bo¶lak 0.Wielkopolskie: Szyd³owski 17 (2x3), Milczyñski 17 Ponitka 10 (1x3), Krzemieñ 6, Zygman 4, Górecki 4, Marchewka 2, Pawe³czyk 1, Kaczmarek 0, Nowicki 0, Makowski 0, Wiciak 0.

LUBUSKIE – ¦L¡SKIE  83 : 85
( 27-30, 20-16, 24-29, 12-10 )

Niemal przez ca³e spotkanie na tablicy widnia³ remis. Gdy tylko jeden zespó³ odskakiwa³ na kilka oczek, za moment przeciwnicy odrabiali straty. Wed³ug tego scenariusza toczy³ siê ten pojedynek, którego stawk± by³a jutrzejsza potyczka o 5 miejsce. Mecz Lubuskiego ze ¦l±skim mia³ te¿ inny wymiar. By³a to rywalizacja najlepszych strzelców obu zespo³ów. Z jednej strony Filip Matczak, który zaliczy³ 49 oczek, jak zwykle w wielu przypadkach graj±c indywidualnie. Po drugiej stronie mogli¶my podziwiaæ Djamela Benlazerega, który w ci±gu prawie 40 min, które spêdzi³ na boisku ,zdoby³ 35 oczek. W 38 min spotkania by³ remis 83:83. W kolejnych akcjach obie ekipy mia³y k³opoty z trafieniem do kosza i niemal przez 120 sekund utrzymywa³ siê wynik remisowy. Na 27 sek. przed koñcow± syren± pi³kê mia³o Lubuskie, a konkretnie Matczak, który pope³ni³ jednak b³±d kroków. Pomy³kê rywali wykorzystali gracze ¦l±skiego, którzy ustawili akcjê pod Macieja Rakoczego. Ten solowym wej¶ciem na kosz zdoby³ zwyciêskie punkty dla swego zespo³u.

Lubuskie: Matczak 49 (3x3), Mulawa 13, Krawczyk 10, Mruk 5 (1x3), Magierski 4, Dybek 2, Rudnicki 0, Mehmeti 0.

¦l±skie: Benlazereg 35, Rakoczy 22 (4x3), Piechowicz 8, Gawêda 8, Bujoczek 6, Filczek 4, Niedzia³kowski 2, Adamczak 0, Widenka 0, Tymczyszyn 0.

PODKARPACKIE – KUJAWSKO-POMORSKIE 80 : 73
(22:18, 27:13, 15:20, 16:22)

Od pocz±tku zespo³owi z Kujaw i Pomorza gra siê nie uk³ada³a. Podkarpacie wygra³o pierwsz± æwiartkê nieznacznie 22:18, a w drugiej partii podopieczni Jerzego Szambelana  ogrywali rywali z jeszcze wiêksz± ³atwo¶ci±. Kujawsko-Pomorskie w tym fragmencie pojedynku prezentowa³o siê zdecydowanie poni¿ej swoich mo¿liwo¶ci. S³abo¶æ rywali perfekcyjnie wykorzystywali koszykarze Podkarpacia. Dru¿yna kierowana przez Grzegorza Grochowskiego w drugiej kwarcie systematycznie powiêksza³a przewagê, która po 20 min siêgnê³a 18 oczek. W trzeciej æwiartce by³ moment, ¿e Kujawy przegrywa³y ju¿ 24 punktami, ale sygna³ do odrabiania strat da³ dwoma celnymi trójkami Adrian Guziewicz. Gdy po trzech ods³onach by³o 64:51 dla Podkarpacia wynik pozostawa³ spraw± otwart±. W 37 min po akcji 2+1 Micha³a Pietrzaka Kujawsko-Pomorskie przegrywa³o tylko 70:65 ale w koñcówce spotkania wiêcej zimnej krwi zachowali rywale z Podkarpacia, którzy po koñcowej syrenie mogli cieszyæ siê z pierwszego miejsca w tabeli i unikniêcia w pó³finale Dolno¶l±skiego.

Podkarpackie: £auda 30, Grochowski 14 (1x3), Bo³d 11 (1x3), Siembida 10 (2x3)Baron 8, Maczkowski 7.
Kujawsko-Pomorskie: Karnowski 20 (1x3), Guziewicz 19 (3x3), Pietrzak 15, Rutkowski 11 (3x3), Milak 5 (1x3), Sztejnwald 3, Jankowski 0, Dembczyñski 0, Adryañczyk 0.

zibi dnia kwiecie 27 2008 00:00:00 · 0 Komentarzy · 3631 Czyta · Drukuj