News: Kadra Polski U-15 rocz.1995/96 XIV Mêdzynarodowy Turniej ,,Villa de Iscar,, - SKM - Sl±ska koszykówka m³odzie¿owa

Kadra Polski U-15 rocz.1995/96 XIV Mêdzynarodowy Turniej ,,Villa de Iscar,,
Turniej w Iscar (Hiszpania) ,by³ doskona³ym sprawdzianem dla m³odych zawodników z kadry U-16 prowadzonej przez trenerów Onufrowicza ,Prawicê i Grudniewskiego ,by³a to bowiem pierwsza i  zarazem tak powa¿na impreza dla wielu z nich. Do¶wiadczenia zdobyte na tym turnieju zapewne zaprocentuj± w pó¼niejszych meczach z rówie¶nikami z Europy. ,które bêd± rozgrywane na ca³ym kontynencie ,a same Fina³y w Republice Czeskiej w 2011 roku. Wszyscy dali z siebie  maksimum umiejêtno¶ci, a bior±c pod uwagê przygody w podró¿y, które prze¿yli trenerzy i zawodnicy daje im najwy¿sze noty. Co wa¿ne ¿aden z zawodników nie dozna³ ¿adnego urazu, a wspania³a atmosfera panuj±ca w tej kadrze udzieli³a siê dos³ownie wszystkim. W Iscar mo¿na by³o dostrzec wielu doskona³ych  dzi¶ trenerów, którzy jeszcze przed kilku laty stanowili trzon swoich zespo³ów, a dzi¶ dziel± siê swoj± wiedz± na temat koszykówki ze swoimi podopiecznymi. Nastêpny turniej tu¿ po ¦wiêtach na Wêgrzech.

Dla komentuj±cyh  ten artyku³

Nie skre¶lajmy od razu tej reprezentacji i tego trenera. Trzeba poczekaæ na ostateczne wyniki na mistrzostwach. Reprezentacja Polski nie przynios³a nam wstydu w Iscar. Ka¿dy mecz by³ wyrównanym pojedynkiem, ¿adnego pojedynku nie przegrali¶my wiêcej ni¿ 10 punktów. W meczu z W³ochami i Rosj±  zabrak³o nam trochê szczê¶cia a przede wszystkim do¶wiadczenia. Ka¿dy od razu krytykuje, a nikt nie wiele jak ciê¿k± pracê trzeba wykonaæ, aby osi±gn±æ sukces. Zreszt± wiêkszo¶æ z nich po raz pierwszy w ¿yciu za³o¿y³a koszulkê z napisem POLSKA , a maj± zaledwie 15 lat, a Kamil Zywert i Filip Preufer 14 Obecni zawodnicy jakich wybra³ trener s± jednymi z najlepszych  w kraju. Pozostali zawodnicy którzy nie dostali siê do kadry ca³y czas s± pod sta³± obserwacj± i mo¿na sobie zadaæ pytanie, czy to w³a¶nie, który¶ z nich nie zagra w kolejnym meczu reprezentacji .  O tym jednak zadecyduj± mistrzostwa polski kadetów. Zatem pole do popisu bêdzie spore a wybór dla trenera trudny. Bardzo dobrze na hiszpañskim turnieju wypadli Damian Jeszke i Marek Walczak ale ci ch³opcy ju¿ ,mieli do¶wiadczenie w meczach miêdzynarodowych bo byli powo³ywani do kadry rocznika 94 a Damian  Jeszke który zosta³; uznany najlepszym zawodnikiem turnieju bra³ udzia³ w Mistrzostwach Europy U-16 w tym roku W Czarnogórze zreszt± jako jedyny. Je¶li macie pañstwo jakie¶ pytania to mo¿liwe ¿e nasza redakcja postara siê o adekwatne odpowiedzi. Pytania wysy³ajcie na maila zbyszekbytomski@gmail.com

¦REDNIE POLAKÓW

-Damian Jeszke: 18.5 pkt., 8.5 zbiórki, 1.3 asysty 21.3 ranking.
-Adam Mazur: 13.3 pkt., 3.5 zbiórki, 1.3 asysty  7.8 ranking.
-Denis Socha: 11.0 pkt., 2.0 zbiórki, 1.8 asysty 11.8 ranking.
-Marek Walczak: 10.5 pkt., 4.5 zbiórki, 2.3 asysty, 1.8 przechwyty 12.3 ranking.
-Mikolag Witlinski: 10.0 pkt., 7.8 zbiórki, 1.0 przechwyty 11.5 ranking.
-Filip Pruefer: 8.3 pkt., 6.5 zbiórki 8.0 ranking.

PO TURNIEJU POWIEDZIELI:

Damian Jeszke ('95, Polska): Iscar by³o bardzo du¿o dobrych dru¿yn. Wiedzieli¶my ze bêdzie ciê¿ko wygraæ. By³ to nasz pierwszy turniej w takim skaldzie i potrzebujemy czasu aby siê zgraæ.
Metecan Birsen ('95, Turcja): Moim celem jest gra w eurolidze NBA
Agustí Sans ('95, Hiszpania): W tym roku czuje siê o wiele bardziej komfortowo poniewa¿ gram ze swoimi rówie¶nikami a nie jak w ubieg³ych ME. W Bar zebra³em niezbêdne do¶wiadczenie wa¿ne dla mnie
Alessandro Spatti ('95, W³ochy): Pewnego dnia chcia³bym zagraæ w ekstraklasie w³oskiej a pó¼niej oczywi¶cie w NBA
Konstantin Kulikov ('95, Rosja): Pracujemy aby staæ siê ¶wietna dru¿yn± na ME tego lata

.......

Serdeczne podzieñkowania dla pana Marcina Górki za wykonanie i dostarczenia dla SKM fotek

TURNIEJ ISCAR HISZPANIA

W£OCHY -   POLSKA  92 : 89   STATYSTYKI

Polska: Krawczyk 3, Dzier¿ak 5, Smolka 4, Zywert 4, Socha 14, Walczak 12 (8 zb. 3 as.), Mazur 12, Szel±g 0, Witliñski 9 (13 zb.), Pruefer 4, Krzywdziñski 0, Jeszke 22 (9 zb.)

Nasz zespó³ gra³ z reprezentacj± w³och jak równy z równym i o koñcowym wyniku zadecydowa³y niuanse. Mecz od samego pocz±tku by³ wyrównany o czym ¶wiadczy³a znakomita skuteczno¶c obu zespo³ów. Pierwsz± kwartê minimalnie lepiej zagra³a ekipa Italii, który prowadzi³a 22:20. Druga kwarta niespodziewanie mia³a bardzo podobny przebieg tyle tylko, ¿e to tym razem podopieczni Bogdana Onufrowicza byli lepsi i do przerwy Polska remisowa³a z W³ochami 40:40. Po przerwie nikt z ogl±daj±cych widzów niespodziewa³ siê, ¿e to spotkanie bêdzie trzymaæ do samego koñca w napiêciu.
Z pocz±tkiem  trzeciej kwarty w³osi odskoczyli na 12 punktów. Polacy jednak wrócili do gry i po 3 kwartach na plusie byli¶my prowadz±c 65:64, ale w ostatecznie zabrak³o naszym boiskowego cwaniactwa si³ i opanowania i decyduj±cym momencie dziêki wygranej 4 punktami ostatniej kwarty w³osi wygrali 92:89. Mimo to trzeba bardzo pochwaliæ za grê u naszej ekipie Damiana Jeszke, który by³ najlepszym zawodnikiem spotkania. Zdoby³ 22 punkty i g³ównie dziêki niemu uda³o siê walczyæ jak równy z równym z wy¿ej notowanym rywalem. Równie¿ niez³y mecz w naszej ekipie rozegrali Denis Socha - 14 pkt oraz Marek Walczak i Adam Mazur , którzy zakoñczyli rywalizacjê z 12 punktowym dorobkiem. O wyniki zadecydowa³a s³aba skuteczno¶c rzutów za 3 punkty oraz liczba 28 straconych pi³ek

POLSKA -TURCJA  88 : 98  STATYSTYKI
Polska: Jeszke 24 (6 zb.), Socha 17(3 as.), Walczak 16, Mazur 11, Pruefer 8, Witliñski 6, Dzier¿ak 3, Krzywdziñski 2, Krawczyk 1(3 as. ), Smo³ka 0 , Zywert 0 , Szel±g 0

Podopieczni Bogdana Onufrowicza po raz drugi musieli uznaæ wy¿szo¶æ rywala. Tym razem rywalem, który pokona³ Polaków byli Turcy. Tylko w pierwszej kwarcie nasi koszykarze toczyli wyrównany bój z reprezentacj± nad Bosforu. Niestety znów zabrak³o szczê¶cia i Turcy prowadzili po pierwszej kwarcie 22:20. Gdy wydawa³o siê, ¿e nasi bêd± graæ równie dobrze w drugiej kwarcie. Niestety tutaj zabrak³o nam skuteczno¶ci i do¶wiadczenia i w pewnej chwili Turcy wypracowali sobie bezpieczn± przewagê i to oni po pierwszej po³owie schodzili do szatni z wysokim wynikiem 51: 41. Druga po³owa sta³a na wysokim poziomie, i by³a wyrównana. Niestety mimo wygranej ostatniej kwarty reprezentacja Polski nie zdo³a³a odrobiæ straty poniesionej w 2 kwarcie i uleg³a 88:99. O przewadze Turcji ¶wiadczy³a bardzo dobra skuteczno¶æ w obronie. Uda³o im siê zebraæ a¿ 43 pi³ki przy 26 zbiórkach bia³o-czerwonych. Równie¿ lepiej wygl±da³a gra naszych rywali je¶li chodzi o dyspozycjê rzutow±. Mam na my¶li ponad 60 procentowej skuteczno¶ci rzutów osobistych przy zaldwie niewiele ponad 50 % Polaków. Najlepiej w naszym zespole spisa³ siê Damian Jeszke, który zdoby³ 24 punkty i próbowa³ nawi±zywaæ walkê z wy¿ej notowanym rywalem. Pochwaliæ te¿ nale¿y Denisa Sochê i Marka Walczaka. Miejmy nadziejê, ¿e jutro bêdzie wynik lepszy.

CASTILLA Y LEÓN -  POLSKA 49 : 82  STATYSTYKI

Polska: Jeszke 16 (11 zb.), Mazur 13, Witliñski 10, Pruefer 10 (16 zb.),Walczak 8,  Socha 7, Krzywdziñski 7, Smo³ka 5, Zywert 4, Krawczyk 2 (4 as.),Szel±g 0,Dzier¿ak 0

Polska od razu rzuci³a siê na rywala i ju¿ po 5 min. 1 kwarty prowadzi³a 15 - 4 , by pó¼niej wygraæ ca³± kwartê 26 - 5. Drug± kwartê Polacy zaczêli nienajgorzej, choæ dru¿yna z Hiszpanii zmniejszy³a stratê z 21 na 19 pkt. Pierwsz± po³owê Polacy wygrali 43 - 26. W drugiej po³owie nasza dru¿yna przy takim du¿ym prowadzeniu gra³a na luzie i w konsekwencji wygra³a 82 - 49 . W naszym zespole nale¿y pochwaliæ naszego lidera Damiana Jeszke który rzuci³ 16 pkt i mia³ 11 zbiórek . ¦wietne spotkanie rozegra³ równie¿ Adam Mazur który rzuci³ 13 pkt. Dobrze spisa³ siê tak¿e nasz m³odszy a zarazem najwy¿szy gracz Filip Pruefer do swoich 10pkt dorzuci³ 16 zbiórek.

TABELA GRUPA BPKT  Z P<<>>  TABELA GRUPA B MPKT  Z P
 1 TURCJA  3 6 3 0 <<>>  1HISZPANIA  3 6 3 0
 2W£OCHY 3 5 2 1 <<>> 2ROSJA 3 5 2 1
 3POLSKA 3 4 1 2<<>> 3CZARNOGÓRA 3 4 1 2
 4CASTILLA Y LEÓN  3 3 0 3<<>> 4PORTUGALIA 3 3 0 3

mecz o V miejsce:    POLSKA - CZARNOGÓRA  72 : 76  STATYSTYKI

Polska: Mazur 17 , Witliñski 15 (12 zb.), Jeszke 12 , Pruefer 11, Socha 9, Walczak 6, Szel±g 2 , Krzywdziñski 0 , Zywert 0 , Krawczyk 0 , Dzier¿ak 0 , Smo³ka 0

Niestety w meczu o 5 miejsce hiszpañskiego turnieju Polska uleg³a Czarnogórze 72 - 76. Pocz±tek meczu nie wskazywa³ na to ¿e Polska przegra ten mecz bo po 5 min. prowadzili¶my 14 - 6 , by pó¼niej wygrac pierwsz± kwatê 22- 15 . 2 kwarta w wykonaniu Polaków by³a s³absza od pierwszej i zakoñczy³a siê wynikiem 43 - 38 dla Polski. W 3 kwarcie Polacy zagrali dobrze w obronie i m±drze w ataku i wygrywali ju¿ 60 - 48 i wtedy co¶ niedobrego sta³o siê w naszym zespole . 4 kwarta w wykonaniu Polaków by³a fatalna i w konsekwencji Polska przegra³a z przeciêtn± Czarnogór± 72 - 76 . Na uwagê zas³uguje gra naszego skrzyd³owego zawodnika WKK Wroc³aw Adama Mazura który zdoby³ 17 pkt. , po raz kolejny nie zawiedli nasi wysocy gracze którzy razem rzucili 40 pkt. i zebrali 25 pi³ek . Ca³y turniej w wykonaniu Polaków wypad³ dobrze choc Polska zaje³a 6 miejsce pokaza³a ¿e potrafi grac w koszykówkê .

HISZPANIA - CZARNOGÓRA
Fina³:                      HISZPANIA - TURCJA  86 : 90                      STATYSTYKI
mecz o III miejsce:  ROSJA - W£OCHY - W£OCHY 76 : 57                               STATYSTYKI
mecz o VII miejsce: PORTUGALIA  - CASTILLA Y LEÓN  57 : 61  STATYSTYKI