News: U-16 Fina³ Mistrzostw Polski Kadetów - Kraków 2011 - SKM - Sl±ska koszykówka m³odzie¿owa
Baner Serwis Koszykowki Mlodziezowej
FOTO ¦KM Kadry 93-97 Kadry woj. 98/02 Minibasket 05/07 2008 2009 2010 A 2010 B 2011 A 2011 B Foto 2012 A 2012 / IV.2016 Foto 2011 B Foto 2011 A Foto 2010 A Listopad 25 2017 01:02:24

trener:

.............................................

mecz o VII miejsce  ÓSEMKA Skierniewice - TRÓJKA ¯yrardów  66 : 53 STATYSTYKI

Od pocz±tku meczu zaznaczy³a siê wyra¼na przewaga Ósemki, która w pierwszej kwarcie objê³a prowadzenie 12 – 2 i nastêpnie utrzymywa³a 10 – o punktowa przewagê. W drugiej kwarcie obraz gry w zasadzie siê nie zmieni³. Ósemka nie powiêksza³a przewagê te¿ nie pozwoli³a sobie na znacz±ce zmniejszenie strat. Wynik po 2 kwartach 35:24 dla Ósemki. Druga po³owa przypomina³a przebiegiem pierwsz± , z tym ¿e przewaga Ósemki wzros³a do kilkunastu punktów ( 57:40). W sumie mecz niezbyt ze wzglêdu na wyra¼ne prowadzenie Ósemki przy biernej postawie ¯yrardowa, która to nie by³a w stanie podj±æ mocniejszych prób ¿eby to zmieniæ. W zespole zwyciêzców wyró¿ni³ siê Piotr Barañczyk oraz Alan Nowakowicz i Szymon Kusmierz. Natomiast u pokonanych  klas± dla siebie nie tylko w tym meczu lecz we wszystkich by³ £ukasz Owczarek. Zawodnik  nie wielki wzrostem, ale o wielkim sercu do gry. Zdoby³ on 26 pkt, a wiêc prawiê po³owê punktów dru¿yny.

mecz o V miejsce:
NOVUM Bydgoszcz - WIS£A Kraków
84 : 72  STATYSTYKI

Na pocz±tku meczu koszykarze ruszyli do zdecydowanych ataków (jak w ka¿dym meczu w tym turnieju). Dobrze bronili i do¶æ celnie rzucali. Przynios³o to efekt w postaci prowadzenia 11-4.Pó¼niej jak gdyby zmêczyli siê, a zawodnicy NOVUM otrz±snêli siê z ich dominacji i wykorzystuj±c lepsze warunki fizyczne do¶æ szybko odrobili straty. Doprowadzili do remisu 16-16 a do koñca pierwszej kwarty wypracowali przewagê 26-21.W drugiej kwarcie inicjatywa nale¿a³a do NOVUM, Ale uzyskaniu przez nich du¿ej przewagi przeszkadza³o to ¿er zawodnicy WIS£Y ,, rozrzucali siê za trzy punkty,, ( Krzywonos,W³odarczyk oraz Wo¼niak) . Pierwsza po³owa koñczy siê prowadzeniem NOVUM 49-41. Trzecia kwarta to pocz±tkowo dobra gra Wis³y która zmniejszy³a prowadzenie NOVUM do 53-47 i w tym momencie ...stanê³a.
NOVUM wykorzystuj± s³aba skuteczno¶æ WIS£Y zbiera³o pi³kê z bronionej tablicy, a w ataku znów by³o skutecznie. W ósmej minucie tej kwarty uzyska³o najwiêksza przewagê meczu 62-47,By skoñczyæ kwartê 66-53.W czwartej kwarcie WIS£A próbowa³a jeszcze odrobiæ straty
ale poniewa¿ nie by³a zbyt skuteczna, a poza tym w ca³ej drugiej po³owie ich zawodnicy oddali tylko 1 rzut za trzy punkty odrobienie strat okaza³o siê nierealne. Najlepsi w zespole NOVUM: Mariañski, Jeszke i trochê w mniejszym stopniu Krzywdziñski. W zespole WIS£Y na wyró¿nienie zas³uguje W³odarczyk lider zespo³u oraz ¯aczek, Krzywonos i Wo¼ny

mecz o III miejsce: PYRA Poznañ - MEDAGRO Komorów  - MEDAGRO Komorów  59 : 40
STATYSTYKI

mecz o I miejsce: KORMORAN Sieraków - CZARNI S³upsk 50 : 72 STATYSTYKI

I PÓ£FINA£: PYRA Poznañ - CZARNI S³upsk  50 : 51  STATYSTYKI

W pierwszej po³owie mecz bardzo zaciêty. ¯adna dru¿yna nie mog³a uzyskaæ wiêcej przewagi ni¿ 4 do 5 pkt. Gra toczy³a siê przy minimalnej prze3wadze PYRY ale koñcówki obu kwart wygrali CZARNI którzy prowadzili po pierwszej kwarcie 17-16, a po drugiej 27-26.W zespole PYRY najlepszy by³ Szymon Michalik który zdoby³ 13 pkt. W zespole CZARNYCH nikt siê specjalnie nie wyró¿ni³. W szóstej minucie 3 kwarty CZARNI uzyskali 5 punktowa przewagê 36-31,a w ósmej minucie nawet 40-33.W ostatniej minucie 3 kwarty CZARNYM uda³o siê zniwelowaæ czê¶ciowo straty i po trzech kwartach przegrywali 38-42. W czwartej kwarcie PYRA do¶æ szybko odrobi³a straty. Nastêpnie gra by³a bardzo zaciêta, a prowadzenie czêsto siê zmienia³o. Koñcówka by³a bardzo dramatyczna. Na 24 sekundy przed koñcem PYRA prowadzi³a 50 do 49 ALE AKCJA czarnych przynios³a im kosza na 4, 5 sekundy przed koñcowa syrena. Rzut rozpaczy z 11 metrów wykona³ Marek Walczak ale pi³ka nie wpad³a do kosza. Rado¶æ w zespole z S³upska by³a przeogromna. Najlepsi w zespole PYRY Michalik i B³aszczyk a w zespole CZARNYCH M³ynarczyk i Hanke

II PÓ£FINA£: KORMORAN Sieraków - MEDAGRO Komorów  84 : 60  STATYSTYKI
GRUPA A

UKS Kormoran Sieraków
- MKS Novum Bydgoszcz
68 : 63  STATYSTYKI

Mecz zacz±³ siê od prowadzenia Kormorana 8:0 w po³owie 3-ej minuty. Trener Novum wzi±³ czas i od tego momentu zespó³ Novum zacz±³ wreszcie trafiaæ do kosza, a tak¿e lepiej bronic. Zaowocowa³o to  doprowadzeniem do remisu 14:14 na kilkana¶cie sekund przed koñcem pierwszej kwarty. Jednak po du¿ym b³êdzie zespo³u Novum, Kormoran zdoby³ kosza na kilka sekund przed koñcem  1-ej kwarty i zakoñczy³ ja prowadzeniem 16:14. W trzech nastêpnych kwartach  prowadzenie siê zmienia³o, ale inicjatywa nale¿a³a do Kormorana.W koñcowej czê¶ci meczu, przy remisowym wyniku ca³y ciê¿ar gry na siebie wzi±³ Damian Szymczak który popisa³ siê fantastyczn± trójeczk± do tego do³o¿y³ akcje 2+1 a potem zdoby³ 2 punkty z wjazdu na kosz..Osiem punktów Szymczaka w czasie jednej minuty przes±dzi³o o zwyciêstwie dru¿yny z wielkopolski

MKK Pyra Poznañ - MKS Ósemka Skierniewice 63 : 43    STATYSTYKI

Mecz o jednostronnym przebiegu. Zdecydowanie najmniej interesuj±cy mecz pierwszego dnia Fina³ów ze wzglêdu na ogromna przewagê jednej dru¿yny. Ju¿ w pierwszej kwarcie mo¿na by³o byæ pewnym ¿e ten mecz musi wygraæ Pyra. Po pierwszej kwarcie 18 : 6, po drugiej 39 : 14.Trzecia kwarta bardziej wyrównana gdy¿ trener Pyry Tomasz Blaszak w wiêkszym stopniu korzysta³ z rezerwowych zawodników. Podobny obraz gry by³ równie¿ w kwarcie czwartej ostatecznie Pyra czwart± kwartê przegra³a 12 : 21 ale wygra³a pewnie ca³y mecz

MKS Novum Bydgoszcz - MKS Ósemka Skierniewice 79 : 42  STATYSTYKI

UKS Kormoran Sieraków - MKK Pyra Poznañ  78 : 52  STATYSTYKI

W pierwszej kwarcie znakomita gra kormorana który bardzo dobrze broni³ i kontrowa³ zdobywaj±c punkty bezpo¶rednio z gry b±d¼ po wywalczonych rzutach wolnych. Skuteczno¶ci± wykaza³ siê Dominik Szymczak z Sierakowa trafiaj±c dwa razy za trzy punkty. Pierwsza kwarta 25-14 dla Kormorana. Na pocz±tku drugiej kwarty trwa³a ofensywa Kormorana który szybko zdoby³ 3 kosze i prowadzi³o 31 do 14 potem jego impet zdecydowanie os³ab. Kormoran przesta³ celnie rzucaæ a punty zaczê³a zdobywaæ Pyra, do koñca pierwszej po³owy Kormoran zdoby³ ju¿ tylko 4 punkty, natomiast Pyra 13.Wynik do przerwy 35 : 27 dla Kormorana. W zespole Pyry udany wystêp w pierwszej po³owie zaliczy³ Marek Walczak zdobywaj±c 17 punktów. W drugiej po³owie Kormoran zagra³ bardzo dobrze w trzeciej kwarcie. Do¶æ szybko powiêkszy³ przewagê do 12 punktów 41-29, a nied³ugo potem nawet do 16 (51:35).Kwartê zakoñczy³ efektownym rzutem z trzy punkty Jakub Fiszer. W czwartej kwarcie Pyra próbowa³a jeszcze walczyæ ale wobec dobrej gry Kormorana nie tylko ¿e nie odrobi³a strat ale przewaga Kormorana jeszcze wzros³a. Tym zwyciêstwem Sieraków zapewni³ sobie pierwsze miejsce w grupie A

MKS Novum Bydgoszcz - MKK Pyra Poznañ  54 : 61  STATYSTYKI

MKS Ósemka Skierniewice - UKS Kormoran Sieraków 52 : 72  STATYSTYKI

W pierwszej po³owie wyra¼na przewaga Kormorana chod¼ od pocz±tku odnosi³o siê wra¿enie ¿e zespó³ ten chce wygraæ mecz jak najmniejszym nak³adem si³, oszczêdza sie na dwa ostanie mecze  turnieju. Sk³ad pierwszej pi±tki która trener Jaros³aw Czeka³a wystawi³ wyra¼nie odbiega³ od najsilniejszego. W drugiej kwarcie nie maj±cy nic do stracenia zespó³ Ósemki od pocz±tku mocno zaatakowa³ i zacz±³ odrabiaæ straty. By³o miêdzy innymi 21 do 28 a nawet 27 do 31.Ostatecznie po 20 minutach gry 29-  35 co oznacza ¿e Ósemka wygra³a t± kwartê 16 do 7.W trzeciej kwarcie nadal mecz prowadzony by³ na luzie gdy¿ bêd±c zdecydowanym faworytem Kormoran prowadzi³ niezbyt wysoko ró¿nic± od 4 do 12 punktów. W czwartej kwarcie Kormoran bardziej  zmobilizowany  uzyska³ wiêksz± przewagê. Ostatecznie wygra³ 72-52.W sumie mecz na przeciêtnym poziomie poniewa¿ wynik nie mia³ ¿adnego wp³ywu na kolejno¶æ w grupie

OSiR Trójka ¯yrardów - UKS Medagro Komorów  57 : 64  STATYSTYKI

Oba zespo³y zaczê³y bardzo nerwowo i mia³y du¿o strat. Pierwsza i druga kwarta w derbach Mazowsza by³a bardzo wyrównana , prowadzenie jednej jak i drugiej dru¿yny zmienia³o siê kilkakrotnie. Spotkanie nie sta³o na wysokim poziomie. Trzecia kwarta to dominacja zespo³u  Komorowa  (15:5). Na 15 sek. przed koñcem kwarty czwartej przewaga Komorowa po raz pierwszy  wzros³a do 11 punktów. W po³owie czwartej kwarty kontuzji dozna³ zawodnik Trojki ¯yrardów Przemys³aw Gielo. Pomimo bólu pachwiny Przemek nie zszed³  z parkietu. W Komorowie przez ca³e spotkanie na parkiecie szala³ Roman Janik wspomagany przez Traczyka
obydwoje zaliczyli  double-double. Zwyciêstwo Komorowa jak najbardziej zas³u¿one. ,,Szeroka ³awka,,  trenera Grzegorza Tomaszewskiego i waleczno¶æ na deskach w ataku dzi¶ zaowocowa³y wa¿nym zwyciêstwem. W zespole ¯yrardów punktowa³o tylko czterech zawodników

TS Wis³a Kraków - STK Czarni S³upsk  61 : 57  STATYSTYKI

W pierwszej kwarcie mia¿d¿±ca przewaga Wis³y, która dobrze broni³a, a po niecelnych rzutach Czarnych ewentualnie po przechwytach pi³ki wyprowadza³a b³yskawicznie kontry na ogó³ koñczone celnymi rzutami .W drugiej kwarcie impet gospodarzy os³ab. Bardzo rzadko Wis³a trafia³a do kosza natomiast Czarni zaczêli grac coraz ¶mielej i zaczêli wreszcie trafiaæ do kosza z dystansu. Wynik warty 6-15 najlepiej odzwierciedlaæ wydarzenia na parkiecie. W trzeciej kwarcie gra siê w pe³ni wyrówna³a Wis³a odzyska³a skuteczno¶æ ( chod¼ ju¿ nie taka jak w pierwszej kwarcie) a Czarni zachowali skuteczno¶æ na poziomie drugiej kwarty. Wynik trzeciej kwarty 13 ; 15 a po trzech kwartach 42 ; 39 dla Wis³y by³ zapowiedzi± emocji w ostatniej ods³onie meczu. I rzeczywi¶cie emocji nie brakowa³o. Ju¿ w drugiej minucie czwartej kwarty Czarni odrobili straty i objêli jednopunktowe prowadzenie, które trwa³o jeszcze 6 minut. W przedostatniej minucie meczu Wis³a odrobi³a straty i nie za³ama³o jej nawet zej¶cie za piêæ fauli Daniela Kubali. Czarnych pogr±¿y³y ostatecznie celne rzuty ,,za trzy punkty,,  Wo¼niaka i Krzywonosa w odstêpie 30 sekund. Na koniec trzy punktowa akcja Jakubiaka z Czarnych nie pomog³a obrobiæ strat. Z parkietu zwyciêsko sch³odzi³a ,,Bia³a Gwiazda, ku uciesze przyby³ych kibiców

STK Czarni S³upsk - OSiR Trójka ¯yrardów  77 : 44  STATYSTYKI

Mecz zacz±³ siê od zdecydowanych ataków Czarnych którzy ju¿ po oko³o dwóch minutach prowadzili 6-0. Wtedy trener ,,trójki,, wzi±³ czas i jego zespó³ zacz±³ graæ zdecydowanie lepiej. Druga kwarta pocz±tkowo wyrównana. Potem stopniowo zaznaczy³a siê lekka przewaga Czarnych którzy celniej rzucali i pierwsz± po³owê zakoñczyli prowadzeniem 29-23. Po przerwie pocz±tkowo wzrasta³a przewaga Czarnych i wynosi³ ju¿ 11 punktów od 6 minuty zespó³ tz ¯yrardowa nieoczekiwanie poderwa³ siê do walki i zacz±³ odrabiaæ straty. W siódmej minucie 3 kwarty trener Robert Jakubiak zosta³ ukarany przewinieniem technicznym. Po rzutach wolnych za te przewinienia przewaga Czarnych stopnia³a do 5 pkt 42-37. Koñcówka kwarty nale¿a³a jednak znów do Czarnych. Po niespe³na dwóch minutach czwartej kwarty przewaga czarnych wzros³a do 20 punktów w tym momencie trener t,,rojki,, poprosi³ o czas. Nie wiele to pomog³o bo po trzech kolejnych minutach Czarni prowadzili ju¿ 56-39 a zespó³ z ¯yrardowa mia³ ju¿ na koncie 5 przewinieñ w tej kwarcie. Losy spotkania zosta³y przes±dzone na korzy¶æ S³upska. W Koñcowych minutach Czarni jeszcze powiêkszyli przewagê mecz zakoñczy³ siê wynikiem 77-44

TS Wis³a Kraków - UKS Medagro Komorów  51 : 62  STATYSTYKI

Pierwsza kwarta wyrównana przy minimalnym prowadzeniu Wis³y. Poziom nie by³ zbyt wysoki. Obie dru¿yny gra³y nerwowo nie trafia³y do kosza z dobrych pozycji, marnowa³y te¿ rzuty wolne. Druga kwarta rozpoczê³a siê od ataku Wis³y która wzmocni³a obronê i przechwyci³a kilka pi³ek. Chod¼ nie zawsze by³a skuteczna w kontrach uzyska³a do¶æ szybko prowadzenie 32-21.Potem jej zawodnicy zatracili skuteczno¶æ nie trafiaj±c nawet z dobrych pozycji. Wykorzysta³o to MEDAGRO które powoli ale systematycznie zmniejsza³o straty i na oko³o minute przed koñcem objê³o jednopunktowe prowadzenie. Ostateczny wynik pierwszej polowy 35-34 dla Wis³y. W Wi¶le wyró¿niali siê Daniel Kubala oraz Artur W³odarczyk chod¼ i tak grali poni¿ej swoich mo¿liwo¶ci. W zespole z Komorowa bardzo dobrze wypad³ kapitan Roman Janik. W trzeciej kwarcie stopniowo zaznaczy³a siê coraz wyra¼niejsza przewaga Wis³y która ZAKONCZY£A J¡ WYNIKIEM 51; 44.W ostatniej kwarcie w zespole Wis³y nast±pi³a prawdziwa katastrofa rzadko siê bowiem zdarza ¿eby dro¿yna graj±ca w fina³ach MP nie zdoby³a przez cala kwartê ani jednego punktu. Koncowy wynik 62-51 dla dru¿yny Mazowsza

UKS Medagro Komorów - STK Czarni S³upsk  59 : 74  STATYSTYKI

TS Wis³a Kraków - OSiR Trójka ¯yrardów  72 : 43  STATYSTYKI

Pocz±tkowo s³aba skuteczno¶æ obu zespo³ów, po sze¶ciu minutach pierwszej kwarty wynik zaledwie 6-5 dla WIS£Y.W ostatnich 4 minutach tej kwarty zdecydowanie lepsza gra WIS£Y. Po jednym celnym rzucie ,,za trzy punkty oddali Krzywonos i Kniszner. Pierwsza kwartê wygrywa WIS£A 20-11.W drugiej kwarcie inicjatywa nadal nale¿a³a do zespo³u WIS£Y który celniej rzuca³ , a tak¿e lepiej zbiera³ pi³kê z tablic czym pomaga³ zdecydowanie wy¿szy wzrost zawodników. Pierwsza po³owê WIS£A zakoñczy³a wynikiem 39-21.W trzeciej kwarcie obraz gry by³ zmienny. Pierwsza po³owa tej kwarty to zupe³na indolencja rzutowa WIS£Y która zdoby³a zaledwie dwa punkty trac±c osiem. W drugiej po³owie tej kwarty role siê odwróci³y. Wis³a wygrywa ten fragment gry 10-4 i po trzech kwartach prowadzi 51-33.Czwarta kwarta to zdecydowana, stopniowo coraz wiêksza przewaga WIS£Y  która zakoñczy³a mecz wysokim zwyciêstwem. W Wi¶le wyró¿nili siê Konrat Krzywonos, Kamil Zuñ,Artur W³odarczyk i Marcin Kniszner