News: U-16 Finał Mistrzostw Polski Kadetów - Kraków 2011 - SKM - Sląska koszykówka młodzieżowa
Baner Serwis Koszykowki Mlodziezowej
FOTO ŚKM Kadry 93-97 Kadry woj. 98/02 Minibasket 05/07 2008 2009 2010 A 2010 B 2011 A 2011 B Foto 2012 A 2012 / IV.2016 Foto 2011 B Foto 2011 A Foto 2010 A Maj 29 2017 07:38:45

trener:

.............................................

mecz o VII miejsce  ÓSEMKA Skierniewice - TRÓJKA Żyrardów  66 : 53 STATYSTYKI

Od początku meczu zaznaczyła się wyraźna przewaga Ósemki, która w pierwszej kwarcie objęła prowadzenie 12 – 2 i następnie utrzymywała 10 – o punktowa przewagę. W drugiej kwarcie obraz gry w zasadzie się nie zmienił. Ósemka nie powiększała przewagę też nie pozwoliła sobie na znaczące zmniejszenie strat. Wynik po 2 kwartach 35:24 dla Ósemki. Druga połowa przypominała przebiegiem pierwszą , z tym że przewaga Ósemki wzrosła do kilkunastu punktów ( 57:40). W sumie mecz niezbyt ze względu na wyraźne prowadzenie Ósemki przy biernej postawie Żyrardowa, która to nie była w stanie podjąć mocniejszych prób żeby to zmienić. W zespole zwycięzców wyróżnił się Piotr Barańczyk oraz Alan Nowakowicz i Szymon Kusmierz. Natomiast u pokonanych  klasą dla siebie nie tylko w tym meczu lecz we wszystkich był Łukasz Owczarek. Zawodnik  nie wielki wzrostem, ale o wielkim sercu do gry. Zdobył on 26 pkt, a więc prawię połowę punktów drużyny.

mecz o V miejsce:
NOVUM Bydgoszcz - WISŁA Kraków
84 : 72  STATYSTYKI

Na początku meczu koszykarze ruszyli do zdecydowanych ataków (jak w każdym meczu w tym turnieju). Dobrze bronili i dość celnie rzucali. Przyniosło to efekt w postaci prowadzenia 11-4.Później jak gdyby zmęczyli się, a zawodnicy NOVUM otrząsnęli się z ich dominacji i wykorzystując lepsze warunki fizyczne dość szybko odrobili straty. Doprowadzili do remisu 16-16 a do końca pierwszej kwarty wypracowali przewagę 26-21.W drugiej kwarcie inicjatywa należała do NOVUM, Ale uzyskaniu przez nich dużej przewagi przeszkadzało to żer zawodnicy WISŁY ,, rozrzucali się za trzy punkty,, ( Krzywonos,Włodarczyk oraz Woźniak) . Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem NOVUM 49-41. Trzecia kwarta to początkowo dobra gra Wisły która zmniejszyła prowadzenie NOVUM do 53-47 i w tym momencie ...stanęła.
NOVUM wykorzystują słaba skuteczność WISŁY zbierało piłkę z bronionej tablicy, a w ataku znów było skutecznie. W ósmej minucie tej kwarty uzyskało największa przewagę meczu 62-47,By skończyć kwartę 66-53.W czwartej kwarcie WISŁA próbowała jeszcze odrobić straty
ale ponieważ nie była zbyt skuteczna, a poza tym w całej drugiej połowie ich zawodnicy oddali tylko 1 rzut za trzy punkty odrobienie strat okazało się nierealne. Najlepsi w zespole NOVUM: Mariański, Jeszke i trochę w mniejszym stopniu Krzywdziński. W zespole WISŁY na wyróżnienie zasługuje Włodarczyk lider zespołu oraz Żaczek, Krzywonos i Woźny

mecz o III miejsce: PYRA Poznań - MEDAGRO Komorów  - MEDAGRO Komorów  59 : 40
STATYSTYKI

mecz o I miejsce: KORMORAN Sieraków - CZARNI Słupsk 50 : 72 STATYSTYKI

I PÓŁFINAŁ: PYRA Poznań - CZARNI Słupsk  50 : 51  STATYSTYKI

W pierwszej połowie mecz bardzo zacięty. Żadna drużyna nie mogła uzyskać więcej przewagi niż 4 do 5 pkt. Gra toczyła się przy minimalnej prze3wadze PYRY ale końcówki obu kwart wygrali CZARNI którzy prowadzili po pierwszej kwarcie 17-16, a po drugiej 27-26.W zespole PYRY najlepszy był Szymon Michalik który zdobył 13 pkt. W zespole CZARNYCH nikt się specjalnie nie wyróżnił. W szóstej minucie 3 kwarty CZARNI uzyskali 5 punktowa przewagę 36-31,a w ósmej minucie nawet 40-33.W ostatniej minucie 3 kwarty CZARNYM udało się zniwelować częściowo straty i po trzech kwartach przegrywali 38-42. W czwartej kwarcie PYRA dość szybko odrobiła straty. Następnie gra była bardzo zacięta, a prowadzenie często się zmieniało. Końcówka była bardzo dramatyczna. Na 24 sekundy przed końcem PYRA prowadziła 50 do 49 ALE AKCJA czarnych przyniosła im kosza na 4, 5 sekundy przed końcowa syrena. Rzut rozpaczy z 11 metrów wykonał Marek Walczak ale piłka nie wpadła do kosza. Radość w zespole z Słupska była przeogromna. Najlepsi w zespole PYRY Michalik i Błaszczyk a w zespole CZARNYCH Młynarczyk i Hanke

II PÓŁFINAŁ: KORMORAN Sieraków - MEDAGRO Komorów  84 : 60  STATYSTYKI
GRUPA A

UKS Kormoran Sieraków
- MKS Novum Bydgoszcz
68 : 63  STATYSTYKI

Mecz zaczął się od prowadzenia Kormorana 8:0 w połowie 3-ej minuty. Trener Novum wziął czas i od tego momentu zespół Novum zaczął wreszcie trafiać do kosza, a także lepiej bronic. Zaowocowało to  doprowadzeniem do remisu 14:14 na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej kwarty. Jednak po dużym błędzie zespołu Novum, Kormoran zdobył kosza na kilka sekund przed końcem  1-ej kwarty i zakończył ja prowadzeniem 16:14. W trzech następnych kwartach  prowadzenie się zmieniało, ale inicjatywa należała do Kormorana.W końcowej części meczu, przy remisowym wyniku cały ciężar gry na siebie wziął Damian Szymczak który popisał się fantastyczną trójeczką do tego dołożył akcje 2+1 a potem zdobył 2 punkty z wjazdu na kosz..Osiem punktów Szymczaka w czasie jednej minuty przesądziło o zwycięstwie drużyny z wielkopolski

MKK Pyra Poznań - MKS Ósemka Skierniewice 63 : 43    STATYSTYKI

Mecz o jednostronnym przebiegu. Zdecydowanie najmniej interesujący mecz pierwszego dnia Finałów ze względu na ogromna przewagę jednej drużyny. Już w pierwszej kwarcie można było być pewnym że ten mecz musi wygrać Pyra. Po pierwszej kwarcie 18 : 6, po drugiej 39 : 14.Trzecia kwarta bardziej wyrównana gdyż trener Pyry Tomasz Blaszak w większym stopniu korzystał z rezerwowych zawodników. Podobny obraz gry był również w kwarcie czwartej ostatecznie Pyra czwartą kwartę przegrała 12 : 21 ale wygrała pewnie cały mecz

MKS Novum Bydgoszcz - MKS Ósemka Skierniewice 79 : 42  STATYSTYKI

UKS Kormoran Sieraków - MKK Pyra Poznań  78 : 52  STATYSTYKI

W pierwszej kwarcie znakomita gra kormorana który bardzo dobrze bronił i kontrował zdobywając punkty bezpośrednio z gry bądź po wywalczonych rzutach wolnych. Skutecznością wykazał się Dominik Szymczak z Sierakowa trafiając dwa razy za trzy punkty. Pierwsza kwarta 25-14 dla Kormorana. Na początku drugiej kwarty trwała ofensywa Kormorana który szybko zdobył 3 kosze i prowadziło 31 do 14 potem jego impet zdecydowanie osłab. Kormoran przestał celnie rzucać a punty zaczęła zdobywać Pyra, do końca pierwszej połowy Kormoran zdobył już tylko 4 punkty, natomiast Pyra 13.Wynik do przerwy 35 : 27 dla Kormorana. W zespole Pyry udany występ w pierwszej połowie zaliczył Marek Walczak zdobywając 17 punktów. W drugiej połowie Kormoran zagrał bardzo dobrze w trzeciej kwarcie. Dość szybko powiększył przewagę do 12 punktów 41-29, a niedługo potem nawet do 16 (51:35).Kwartę zakończył efektownym rzutem z trzy punkty Jakub Fiszer. W czwartej kwarcie Pyra próbowała jeszcze walczyć ale wobec dobrej gry Kormorana nie tylko że nie odrobiła strat ale przewaga Kormorana jeszcze wzrosła. Tym zwycięstwem Sieraków zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie A

MKS Novum Bydgoszcz - MKK Pyra Poznań  54 : 61  STATYSTYKI

MKS Ósemka Skierniewice - UKS Kormoran Sieraków 52 : 72  STATYSTYKI

W pierwszej połowie wyraźna przewaga Kormorana chodź od początku odnosiło się wrażenie że zespół ten chce wygrać mecz jak najmniejszym nakładem sił, oszczędza sie na dwa ostanie mecze  turnieju. Skład pierwszej piątki która trener Jarosław Czekała wystawił wyraźnie odbiegał od najsilniejszego. W drugiej kwarcie nie mający nic do stracenia zespół Ósemki od początku mocno zaatakował i zaczął odrabiać straty. Było między innymi 21 do 28 a nawet 27 do 31.Ostatecznie po 20 minutach gry 29-  35 co oznacza że Ósemka wygrała tą kwartę 16 do 7.W trzeciej kwarcie nadal mecz prowadzony był na luzie gdyż będąc zdecydowanym faworytem Kormoran prowadził niezbyt wysoko różnicą od 4 do 12 punktów. W czwartej kwarcie Kormoran bardziej  zmobilizowany  uzyskał większą przewagę. Ostatecznie wygrał 72-52.W sumie mecz na przeciętnym poziomie ponieważ wynik nie miał żadnego wpływu na kolejność w grupie

OSiR Trójka Żyrardów - UKS Medagro Komorów  57 : 64  STATYSTYKI

Oba zespoły zaczęły bardzo nerwowo i miały dużo strat. Pierwsza i druga kwarta w derbach Mazowsza była bardzo wyrównana , prowadzenie jednej jak i drugiej drużyny zmieniało się kilkakrotnie. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Trzecia kwarta to dominacja zespołu  Komorowa  (15:5). Na 15 sek. przed końcem kwarty czwartej przewaga Komorowa po raz pierwszy  wzrosła do 11 punktów. W połowie czwartej kwarty kontuzji doznał zawodnik Trojki Żyrardów Przemysław Gielo. Pomimo bólu pachwiny Przemek nie zszedł  z parkietu. W Komorowie przez całe spotkanie na parkiecie szalał Roman Janik wspomagany przez Traczyka
obydwoje zaliczyli  double-double. Zwycięstwo Komorowa jak najbardziej zasłużone. ,,Szeroka ławka,,  trenera Grzegorza Tomaszewskiego i waleczność na deskach w ataku dziś zaowocowały ważnym zwycięstwem. W zespole Żyrardów punktowało tylko czterech zawodników

TS Wisła Kraków - STK Czarni Słupsk  61 : 57  STATYSTYKI

W pierwszej kwarcie miażdżąca przewaga Wisły, która dobrze broniła, a po niecelnych rzutach Czarnych ewentualnie po przechwytach piłki wyprowadzała błyskawicznie kontry na ogół kończone celnymi rzutami .W drugiej kwarcie impet gospodarzy osłab. Bardzo rzadko Wisła trafiała do kosza natomiast Czarni zaczęli grac coraz śmielej i zaczęli wreszcie trafiać do kosza z dystansu. Wynik warty 6-15 najlepiej odzwierciedlać wydarzenia na parkiecie. W trzeciej kwarcie gra się w pełni wyrównała Wisła odzyskała skuteczność ( chodź już nie taka jak w pierwszej kwarcie) a Czarni zachowali skuteczność na poziomie drugiej kwarty. Wynik trzeciej kwarty 13 ; 15 a po trzech kwartach 42 ; 39 dla Wisły był zapowiedzią emocji w ostatniej odsłonie meczu. I rzeczywiście emocji nie brakowało. Już w drugiej minucie czwartej kwarty Czarni odrobili straty i objęli jednopunktowe prowadzenie, które trwało jeszcze 6 minut. W przedostatniej minucie meczu Wisła odrobiła straty i nie załamało jej nawet zejście za pięć fauli Daniela Kubali. Czarnych pogrążyły ostatecznie celne rzuty ,,za trzy punkty,,  Woźniaka i Krzywonosa w odstępie 30 sekund. Na koniec trzy punktowa akcja Jakubiaka z Czarnych nie pomogła obrobić strat. Z parkietu zwycięsko schłodziła ,,Biała Gwiazda, ku uciesze przybyłych kibiców

STK Czarni Słupsk - OSiR Trójka Żyrardów  77 : 44  STATYSTYKI

Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków Czarnych którzy już po około dwóch minutach prowadzili 6-0. Wtedy trener ,,trójki,, wziął czas i jego zespół zaczął grać zdecydowanie lepiej. Druga kwarta początkowo wyrównana. Potem stopniowo zaznaczyła się lekka przewaga Czarnych którzy celniej rzucali i pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 29-23. Po przerwie początkowo wzrastała przewaga Czarnych i wynosił już 11 punktów od 6 minuty zespół tz Żyrardowa nieoczekiwanie poderwał się do walki i zaczął odrabiać straty. W siódmej minucie 3 kwarty trener Robert Jakubiak został ukarany przewinieniem technicznym. Po rzutach wolnych za te przewinienia przewaga Czarnych stopniała do 5 pkt 42-37. Końcówka kwarty należała jednak znów do Czarnych. Po niespełna dwóch minutach czwartej kwarty przewaga czarnych wzrosła do 20 punktów w tym momencie trener t,,rojki,, poprosił o czas. Nie wiele to pomogło bo po trzech kolejnych minutach Czarni prowadzili już 56-39 a zespół z Żyrardowa miał już na koncie 5 przewinień w tej kwarcie. Losy spotkania zostały przesądzone na korzyść Słupska. W Końcowych minutach Czarni jeszcze powiększyli przewagę mecz zakończył się wynikiem 77-44

TS Wisła Kraków - UKS Medagro Komorów  51 : 62  STATYSTYKI

Pierwsza kwarta wyrównana przy minimalnym prowadzeniu Wisły. Poziom nie był zbyt wysoki. Obie drużyny grały nerwowo nie trafiały do kosza z dobrych pozycji, marnowały też rzuty wolne. Druga kwarta rozpoczęła się od ataku Wisły która wzmocniła obronę i przechwyciła kilka piłek. Chodź nie zawsze była skuteczna w kontrach uzyskała dość szybko prowadzenie 32-21.Potem jej zawodnicy zatracili skuteczność nie trafiając nawet z dobrych pozycji. Wykorzystało to MEDAGRO które powoli ale systematycznie zmniejszało straty i na około minute przed końcem objęło jednopunktowe prowadzenie. Ostateczny wynik pierwszej polowy 35-34 dla Wisły. W Wiśle wyróżniali się Daniel Kubala oraz Artur Włodarczyk chodź i tak grali poniżej swoich możliwości. W zespole z Komorowa bardzo dobrze wypadł kapitan Roman Janik. W trzeciej kwarcie stopniowo zaznaczyła się coraz wyraźniejsza przewaga Wisły która ZAKONCZYŁA JĄ WYNIKIEM 51; 44.W ostatniej kwarcie w zespole Wisły nastąpiła prawdziwa katastrofa rzadko się bowiem zdarza żeby drożyna grająca w finałach MP nie zdobyła przez cala kwartę ani jednego punktu. Koncowy wynik 62-51 dla drużyny Mazowsza

UKS Medagro Komorów - STK Czarni Słupsk  59 : 74  STATYSTYKI

TS Wisła Kraków - OSiR Trójka Żyrardów  72 : 43  STATYSTYKI

Początkowo słaba skuteczność obu zespołów, po sześciu minutach pierwszej kwarty wynik zaledwie 6-5 dla WISŁY.W ostatnich 4 minutach tej kwarty zdecydowanie lepsza gra WISŁY. Po jednym celnym rzucie ,,za trzy punkty oddali Krzywonos i Kniszner. Pierwsza kwartę wygrywa WISŁA 20-11.W drugiej kwarcie inicjatywa nadal należała do zespołu WISŁY który celniej rzucał , a także lepiej zbierał piłkę z tablic czym pomagał zdecydowanie wyższy wzrost zawodników. Pierwsza połowę WISŁA zakończyła wynikiem 39-21.W trzeciej kwarcie obraz gry był zmienny. Pierwsza połowa tej kwarty to zupełna indolencja rzutowa WISŁY która zdobyła zaledwie dwa punkty tracąc osiem. W drugiej połowie tej kwarty role się odwróciły. Wisła wygrywa ten fragment gry 10-4 i po trzech kwartach prowadzi 51-33.Czwarta kwarta to zdecydowana, stopniowo coraz większa przewaga WISŁY  która zakończyła mecz wysokim zwycięstwem. W Wiśle wyróżnili się Konrat Krzywonos, Kamil Zuń,Artur Włodarczyk i Marcin Kniszner