News: Srebro dla GTK W 10-rocznice powstania klubu ! - SKM - Sląska koszykówka młodzieżowa
Baner Serwis Koszykowki Mlodziezowej
FOTO ŚKM Kadry 93-97 Kadry woj. 98/02 Minibasket 05/07 2008 2009 2010 A 2010 B 2011 A 2011 B Foto 2012 A 2012 / IV.2016 Foto 2011 B Foto 2011 A Foto 2010 A Lipiec 27 2017 14:37:21
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Archiwum 2007/2016
  Mistrzowie Śląska
  Śląscy Trenerzy
  Wywiady
  Galeria wewnętrzna
  Filmiki YouTube
  Linki
  Kadry wojewódzkie
  Obozy/Campy
  Turnieje podsumowania
  Turnieje zapowiedzi
  Turnieje zaproszenia

Fotogalerie 2005/2016

Turnieje 2011/2017
  U-11 Rocznik 2006
  U-12 Rocznik 2005
  U-13 Rocznik 2004
  U-14 Rocznik 2003
  U-15 Rocznik 2002
  U-18 Rocznik 2000

Turnieje rocz. 94-01
  1994
  1995
  1996
  1997
  1998
  1999
  2001

SKM na Finałach MP

Medaliści MP

Kadra Polski

Kadra Śląska

ŚKM Mini koszykówka

ŚKM Gala

ŚKM 2006/2016

ŚKM Strzelcy 2003/13

Silesia Streetball

Wspomnienia
  2013
  2011
  2010
  2009
  2007

Dodaj

Najnowsze Filmik
Współpraca

UKS Chromik Żary

UKS Basket Regnum Bydgoszcz

Blog Mlode Lwy

UKS Wojan Pawłowice

Górnik Wałbrzych

KS Pogon Ruda Śląska

TS Basket  Gniezno

Piotrówka Radom

Niedźwiadki Przemyśl

Śląski Związek Koszykówki

SKM Zastal Zielona Góra

Podlaski Związek Koszykówki

WKS SLĄSK Wrocław

Wisła Kraków

TKS Roś Pisz

NOVUM Bydgoszcz

ASTORIA Bydgoszcz

Basket Wrocław 96

Korsarz Gdańsk

TKM Włocławek

REGIS Wieliczka

MKS MOS Konin

GTK Gdynia

WKK Wrocław

Pyra Poznań

PZKosz

SMS Pzkosz Władysławowo

Lubelski Kosz

UKS Katowice

MKS Zabrze

GTK Gliwice

MKKS Rybnik

Śląski Basket Kurian

Rudzka Amatorska Liga Koszykówki

Śląska Letnia Liga Koszykówki

Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 1,875
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Dafik
Galeria 2012-2016
Losowa fotka
TV-1
TV-1
Turniej kadetów r.91/92 Bytom 2006
Kolekcja Koszulek 654


Srebro dla GTK W 10-rocznice powstania klubu !
U-14 Młodzicy St.













Rok temu drużyna UKS SP 27 Katowice prowadzona przez Jarka Jakubca zdobyła brązowe medale Mistrzostw Polski wtedy mieliśmy duże szanse na Puchar PZKosz niestety porażka po dwóch dogrywkach z WKK Wrocław przekreśliła nam marzenia o złocie.

 W tym roku w Radomskich finałach też niewiele brakowoło do złota i znowu drużyna z Wrocławia WKK  w wielkim finale pokonała nas po walce ( w czwartej kwarcie różnica była tylko 4-punktowa na korzyść WKK )

 Wicemistrzostwo Polski i srebrne medale to niewątpliwie duży sukces podopiecznych trenera Janusza Kołcza , było to największe osiągniecie drużyny ze Śląska w tegorocznych Finach Mistrzostw Polski grup młodzieżowych






 Wróćmy do Radomia przypominam sobie Wrześniowy Turniej organizowany przez UKS 40 Radom ,,szpece,, od koszykówki mówili wtedy że to najsilniejszy turniej w Polsce  że  z tego turnieju będą medaliści Mistrzostw Polski i tak się też się stało cóż za zbieg okoliczności... kolejność wrześniowego turnieju w Radomiu jest taka sama jak kolejność finałów MP....WKK Wrocław, GTK Gliwice i Bryza Kolduby 

relacja z tego turnieju TUTAJ fotki TUTAJ






 
 Dobrze się stało że w tym roku w  wielkim finale uczestniczyło 8 drużyn ranga finałów wzrosła... mimo to pozostały niesmaki większość osób z którymi rozmawiałem jest za tym żeby finał o Puchar PZKosz był taki sam jak finał pozostałych roczników ( 5-dniowe) ja rozumie że wzrosną koszty ale czy nie warto spróbować ....wszyscy są tego samego zdania chłopcy maja grać...grać i jeszcze raz grać a mecze o wysoką stawkę najwięcej uczą






Jak daleko zajdą najbardziej utaletowani  zawodnicy....
tych trzech chłopaków na zdjęciach poniżej  to moim zdaniem na dzień dzisisiejszy najlepsi obwodowi gracze w Polsce z rocznika 1994

 
 Jan Grzeliński MVP  ten filigranowy chłopak z Wrocławia poraz drugi udowodnił że jest jednym z najlepszych graczy w Polsce może mi ktoś powie czy jest ktoś drugi taki w Polsce co ma na swoim koncie dwa tytuły MVP z rzędu to nielada wyczyn tym bardziej że w tamtym roku grał z rok starszymi 
 
 Daniel Szymkiewicz najlepszy strzelec Mistrzostw  podpora Kolbud to od niego tak wiele zależało a jednak nie poprowadził swojego zespołu do wielkiego finału przeszkodzili mu w tym chłopcy z Gliwic
 
 Stanferd Sanny Kosma Kołcz i Łukasz Kajor  gdyby wszyscy w każdym meczu zagrali na 100% swoich możliwości to może było by i złoto. W koszykówce młodzieżowej jednak bywa tak że raz się ma lepszy dzień raz gorszy raz wszystko wychodzi raz nic nie wpada.........
 








 Największą niespodzianką w finale Pucharu PZKosz  była drużyna gospodarzy UKS 40 Radom ....ci chłopcy nie trenują tak długo jak inne zespoły ale mają  wielkie serce do gry pomimo że nic w finale nie ugrali pokazali sie z jak najlepszej strony ...a takich kibiców jakich mieli na swoich meczach to nigdzie indziej w Polsce nie ma ja napewno takich fantastycznych kibicow nie widziałem doping przez cały mecz i jescze po meczu pomimo tego ze ich wielbiciele przegrywali nawe 20 pkt.  

Szkoda że nie mogłem być na meczach o medale i na uroczystym zakończeniu wybrałem MP Szkół Podstawowych wybrałem te mistrzostwa dlatego że on nich się wszystko zaczyna chciałem zobaczyć ilu mamy utalentowanych zawodników w Polsce z rocznika 1995

Z rocznikiem 1994 ( jeśli mi czas zdrowie i finanse dopiszą ) spotkam się za kilka miesięcy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jestem przekonany że większość zawodników z radomskich finałów będzie powołanych do kadr wojewódzkich ...Pomorskie, Dolnośląskie, Śląskie, Mazowieckie, Łódzkie to będą silne kadry ale na pewno pojawią się inne też mocne ,,ekipy,,
,,
 Każdy trener ma w swym zespole utalentowanych chłopaków każdemu trenerowi marzy sie aby jego wychowanek zagrał kiedyś w ekstraklasie, Kadrze Narodwej w Eurolidze czy NBA....
( na fotce trener AZS Koszalin ze swoja ,,gwiazdeczka ,, )

Filmiki z Radomia  TUTAJ

Fotorelacja z Finału w Radomiu TUTAJ

Zapraszam do ciekawego artykułu droga do srebra TUTAJ




najlepsza piątka turnieju  od lewej stoją:
Norman Zuber (WKK Wrocław ), Jan Grzeliński ( WKK Wrocław ) Kosma Kołcz ( GTK Gliwice ) Łukasz Kajor ( GTK Gliwice ) i Daniel Szymkiewicz ( Bryza Kolduby )

Jeśli posiadacie jeszcze fotki z turnieju finałowego albo wiecie gdzie są w necie proszę o przesłanie linka

lub na moja pocztę kaktus40@interia.pl

To zdecydowanie najważniejszy dzień w dziesięcioletniej historii klubu GTK Gliwice . W 15.06.2008 po raz pierwszy koszykarze GTK Fluor-Britam Gliwice zagrali o miano najlepszej drużyny w Polsce i pomimo dobrej i ambitnej walki przegrali z faworytem rozgrywek drużyną WKK Wrocław 70-84. Początek meczu był w naszym wykonaniu niestety nerwowy i korzystny dla wrocławian, po pierwszej kwarcie przegrywamy 26-9. Druga kwarta dużo lepsza w naszym wykonaniu, chyba nerwy przestały nas paraliżować, wygrywamy tę kwartę 29-20 i do przerwy przegrywamy 38-46. Trzecia kwarta dość wyrównana, gramy lepiej niż na początku spotkania ale nie wystarcza to na dobrze grający zespół WKK, po trzeciej jest 55-62.

Drugie miejsce w Polsce to olbrzymi sukces naszych chłopaków, dla których przeogromne G R A T U L A C J E !!!

Najlepsza ósemka w Polsce


1. WKK Wrocław
2. GTK Fluor-Britam Gliwice
3. Bryza Kolbudy
4. AZS Koszalin
5. GTK Gdynia
6. ŁKS Łódź
7. Polonia Warszawa
8. UKS Radom

Walka o miejsca 15.06.2008 (niedziela)

o 7. miejsce
UKS 40 Radom - Polonia Warszawa 70:72
(17:20, 22:13, 18:18, 13:21)
o 5. miejsce
ŁKS Łódź - GTK Gdynia 80:97
(35:26, 14:26, 20:19, 11:26)
o 3. miejsce
Bryza Kolbudy - AZS Koszalin 100:83
(36:13, 19:24, 30:22, 15:24)
o 1. miejsce
GTK Flour - Britam Gliwice - WKK Wrocław 70:84
(9:26, 29:20, 17:16, 15:22)

Mecze w grupach  finałowych

Grupa A wyniki zaliczone z półfinałów:

Bryza Kolbudy - ŁKS Łódż 97:61
UKS 40 Radom - GTK Flour - Britam Gliwice 90:86

13.06.2008 (piątek)
ŁKS Łódź - GTK Flour - Britam Gliwice 88:91 (20:29, 16:19, 16:9, 18:13, 11:11, 7:10)
UKS 40 Radom - Bryza Kolbudy 57:87 (22:22, 9:22, 14:24, 12:19)
14.06.2008 (sobota)
Bryza Kolbudy - GTK Fluor - Britam Gliwice 76:80 (16:15, 16:23, 22:26, 22:16)
UKS 40 Radom - ŁKS Łódź 60:74 (20:24, 12:20, 17:15, 11:15)

1. GTK Flour - Britam Gliwice
2. Bryza Kolbudy
3. ŁKS Łódź
4. UKS 40 Radom

Grupa B wyniki zaliczone z półfinałów:

WKK Wrocław - AZS Koszalin 87:56
GTK Gdynia - Polonia Warszawa 85:84

13.06.2008 (piątek)
AZS Koszalin - Polonia Warszawa 69:59 (19:8, 20:21, 20:20, 10:10)
WKK Wrocław - GTK Gdynia 115:74 (32:19, 20:18, 28:26, 35:11)
14.06.2008 (sobota)
Polonia Warszawa - WKK Wrocław 73:94 (15:27, 21:29, 13:20, 24:18)
GTK Gdynia - AZS Koszalin 81:96 (20:18, 29:28, 14:17, 18:33)

1. WKK Wrocław
2. AZS Koszalin
3. GTK Gdynia
4. Polonia Warszawa

Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom turnieju finałowego w Radomiu za umożliwienie mi zrobienia zdjęć  jak również za gościnę
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.


Sonda
Sonda
Redaktor/Admin SKM
Zbyszek Bytomski:
GG:10279509
Skype:zbyszekb1963
zbyszekbytomski @gmail.com
Telefon: 666 015 204
Konto w Banku Śląskim
86 1050 1331 1000 0010 0326 2985

Copyright © 2007 by Zibi