Kadra Polski rocznik 1993
Dodane przez zibi dnia Luty 09 2009 02:34:49
KADRA POLSKI U-17 ch³opcy urodzeni 1993 i m³.
od naboru do Mistrzostw Europy i ¦wiata
Kalendarz reprezentacji Polski rocznik 1993 i m³.


termin..............dni miejsce rodzaj...................ilo¶c
zaw.
relacje skm..........................foto filmiki wwwmmecze
Z/P
2320-31.07.201112Polska
Wroc³aw
ME U-1812   WWW VI6 / 3
2230.11-10.VII.1112£otwaM¦ U-1912   WWWVII5 / 4
2124-26.VI.20114W³ochyTurniej12INFORMACJE   I3 / 0
206-13.VI.2011 SzczyrkZgrupowanie INFORMACJE    2 / 0
1922-25.04.20114HolandiaXVI Turniej HNBT12INFORMACJE  WWWI6 / 0
1830.06-12.07.201013Niemcy
Hamburg
M¦ U-1712MECZE-O-MIEJSCA

MECZE-W-GRUPIE
FOTOFILMIKIFIBAII7 / 1
1720-27.06.20108KrosnoZgrupowanie
3 mecze z Chinami
14INFORMACJA    2 / 1
169-17.06.2010 9Szczecinek Zgrupowanie
3 mecze z Litw±
16INFORMACJA    3 / 0
1529.03-05.04.10 4Pruszków
Holandia
Konsultacja
XV Turniej HNBT
12INFORMACJA  WWWII4 / 1
1410-19.02.201010Szczyrk Zgrupowanie 16INFORMACJA     
1327-30.12.20094Czechy Turniej12INFORMACJA     
1212-15.11.20094PruszkówKonsultacja 15INFORMACJA     
1107-13.09.20097Wroc³aw
Pruszków
Podziekowania
Turniej
12INFORMACJA     
1006-16.08.2009

03-05.08.2009
11

3
Litwa
Kowno


Pruszków
ME U-16

Konsultacja
12MECZE 1/8-1/4-MA£Y FINA£

MECZE GRUPOWE 1/12

MECZE GRUPOWE 1/16


FOTO

FILMFIBAIV 5 / 4
921-31.07.20097Pruszków
S³owenia
Konsultacja
Turniej
14INFORMACJE INFORMACJEFOTO  IV 0 / 3
812-15.07.20094W³ochyTurniej12INFORMACJE   I 3 / 0
701-09.07.20099ZakopaneZgrupowanie16INFORMACJE    3 / 0
623-26.03.20094KoninKonsultacja15INFORMACJE     
514-22.02.20099Turcja Turniej12INFORMACJEFOTO WWWVI 5 / 3
429.01-07.02.0910CetniewoOboz zimowy16INFORMACJE     
328-30.12.20083Wêgry Turniej12INFORMACJEFOTO  I3 /0
208-11.11.20084Spa³a Konsultacja16INFORMACJE     
106-11.07.20086Konin Camp Cetralny33 INFORMACJE     


Kadra Szkoleniowa

Trener G³ówny
2008
Trener G³ówny
2009/2011
Asystent trenera
2008/2011
Asystent trenera
2011
Asystent trenera
2008/2010
Odnowa Biologiczna
2008/2011
Turkiewicz Pawe³
Jerzy Szambelan
Stalowa Wola
Niedbalski Tomasz
Bytom INFORMACJE
Bakun Piotr
Wraszawa
Zieliñski Grzegorz
Konin
Hernik Jacek
Warszawa

zawodnik sylwetka.................................................................................................................................................
 Ponitka Mateusz
urodzony: Poznañ 29.08.1993
klub: POLITECHNIKA Warszawa
wychowanek:Kasprowiczanka
I trener: Pawe³ Drzewiecki
kadra: Wielkopolska
wzrost: 192
pozycja: 2/3
Polska ME U-18
£otwa M¦ U19
W³ochy Turniej
Holandia Turniej
Litwa ME U-18
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa - ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Turcja - Turniej
Wêgry - Turniej
Mistrz Polski SP Ostrów W.2005 Katowice 2006
Wicemistrz Polski, najlepszy w ,,3,, U-14 Ostrów Wlk. 2007
Najlepszy w rzutach za 3 OOM Wa³brzych
IV -miejsce ME U-16 Litwa / Kowno 2009
Uczestnik Meczu Gwiazd I Ligi Krosno 2010, Radom 2011
Mistrz Polski U-20 Warszawa 2011
Wicemistrz ¦wiata, All Stars U-17 Niemcy / Hamburg 2010
VI-miejsce ME U-18 Litwa /Wilno 2010
NBA Camp BWB Barcelona 2010 MVP !
IX miejsce w Rankingu FIBA na najlepszych graczy Europy
Nike Hoop Summit USA - Reszta ¦wiata Portland USA 2011
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011
 Karnowski Przemys³aw
urodzony:Bydgoszcz 08.11.1993
klub: SIARKA Tranobrzeg
SMS PZKosz Cetniewo 2 lata
wychowanek: Katarzynka Toruñ
I trener: Bonifacy Karnowski
kadra: Kujawsko-Pomor.
wzrost: 212
pozycja: 5
Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Holandia Turniej
Litwa ME U-18
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa - ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
W³ochy - ME U-16
Turcja - Turniej
Wêgry - Turniej
III-miejsce, I zbieraj±cy, All Stars OOM Wa³brzych 2008
III-miejsce, All Stars MP U-16 Stargard Szczeciñski 2008
XIII miejsce ME U-16 W³ochy 2008
Najlepszy strzelec MP U-16 Wroc³aw 2009
IV miejsce, All Stras, Fair Play ME U-16 Litwa / Kowno 2009
Wicemistrz ¦wiata, All Stars U-17 Niemcy / Hamburg 2010
VI-miejsce ME U-18 Litwa /Wilno 2010
NBA Camp BWB Barcelona 2010 MVP All Star
XIV miejsce w Rankingu FIBA na najlepszych graczy Europy
Nike Hoop Summit USA - Reszta ¦wiata Portland USA 2011
III miejsce ALL-STARS MP U-18 Toruñ 2011
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011

Mecz Gwiazd Europy U-18 Litwa 2011
 Nied¼wiedzki Piotr
urodzony: Wa³brzych 02.06.1993
klub: WKS ¦L¡SK Wroc³aw
wychowanek WKK Wroc³aw
trener: Marek Olesiewicz
kadra: Dolny ¦l±sk
wzrost: 205
pozycja: 4/5
Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Holandia Turniej
Litwa ME U-18
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
W³ochy ME U-16
Turcja - Turniej
Wêgry - Turniej
Superfina³ EYBL Ukraina 2007
Mistrz Polski U-14 Ostrów Wielkopolski 2007
Mistrz Polski, All Stars OOM Wa³brzych 2008
XIV miejsce ME U-16 W³ochy 2008
Wicemistrz Polski, All Stars U-16 Wroc³aw 2009
IV -miejsce w Europie U-16 Litwa / Kowno 2009
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy / Hamburg 2010
VI-miejsce ME U-18 Litwa /Wilno 2010
NBA Camp BWB Barcelona 2010 MVP All Star
Mistrz Polski MVP U-18 Toruñ 2011
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011
Mecz Gwiazd Europy U-18 Litwa 2011
 Gielo Tomasz
urodzony: Szczecin 04.01.1993
klub: UNIWERSYTET Liberty USA
absolwent SMS PZKosz Cetniewo
wychowanek: Trójka Kosz Szczecin
klub:WILKI MORSKIE Szczecin
trener:Tomasz Nowakowski
kadra: Zachodniopomorskie
wzrost: 202
pozycja: 4/5
Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Holandia Turniej
Litwa ME U-18
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa - ME
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Turcja - Turniej
Wêgry - Turniej
Mistrz Polski MVP U-16 Wroc³aw 2009
IV miejsce ME U-16 Litwa / Kowno 2009
Wicemistrz Polski U-20 Fina³ W-wa 2010
ALL STARS Fina³ MP U-20 W³oc³awek 2010
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy / Hamburg 2010
VI-miejsce ME U-18 Litwa /Wilno 2010
III miejsce ALL-STARS MP U-18 Toruñ 2011
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011
 Grochowski Grzegorz
urodzony:Jaros³aw 15.03.1993
klub: MKS Dabrowa Górnicza
SMS PZKosz Cetniewo 2 lata
wychowanek:Stal Stalowa Wola
klub: STAL / LOSSM Stalowa W.
trener:Jerzy Szambelan
kadra:Podkarpacie
wzrost: 178
pozycja: rozgrywajcy

Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Holandia Turniej
Litwa ME U-18
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Turcja - Turniej
Wêgry - Turniej

srebrny medalista OOM Wa³brzych 2008
najlepszy asystuj±cy i przechwytuj±cy OOM
ALL STARS OOM Wa³brzych 2008
I-miejsce Turniej Wêgry 2008
II-asystuj±cy Turniej Turcja 2009
I-miejsce Turniej W³ochy 2009

IV -miejsce ME U-16 Litwa / Kowno 2009
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy / Hamburg 2010
VI-miejsce ME U-18 Litwa /Wilno 2010
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011
 Michalak Micha³
urodzony:Pabianice 02.11.1993
klub: POLITECHNIKA Warszawa
wychowanek: £KS £ód¼
trener:Piotr Rozwadowski
klub:POLONIA 2011
trener:Mi³oszewski, Starcevic
kadra: £ód¼
wzrost: 193
pozycja: 2/3
Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Holandia Turniej
Litwa ME U-18
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Turcja - Turniej
Wêgry - Turniej
Mistrz Polski U-16 Stargard Sz. z r.92
ALL STARS MP U-16 Stargard Sz. z r.92

Najlepszy Strzelec Turcja 2009
ALL STARS MP U-16 Wroc³aw 2009
IV miesjce ME Litwa /Kowno 2009
Mistrz Polski U-20 Warszawa 2011
IV -miejsce w Europie U-16 Litwa / Kowno 2009
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy / Hamburg 2010
VI-miejsce ME U-18 Litwa /Wilno 2010
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011
 Matczak Filip
urodzony:Zielona G. 18.09.1992
wychowanek:ZASTAL Zielona Góra
SMS PZKosz Cetniewo 2 lata
trener: Bogus³aw Onufrowicz
kadra: Lubuskie
wzrost: 182
pozycja: 1/2
Polska ME U-18
Holandia Turniej
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa - ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Turcja - Turniej
Wêgry - Turniej

Najlepszy strzelec OOM Wa³brzych 2008
I-miejsce Turniej Wêgry 2008

Mistrz Polski Kadetów Wroc³aw 2009
ALL STARS MP U-16 Wroc³aw 2009
I-miejsce Turniej W³ochy 2009
IV -miejsce w Europie U-16 Litwa / Kowno 2009
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy / Hamburg 2010
VI-miejsce ME U-18 Litwa /Wilno 2010
ALL-STARS MP U-18 Toruñ 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011

Koelner Jakub
urodzony: Wroc³aw 14.07.93
klub: WKS SLASK Wroclaw
wychowanek: WKK Wroc³aw
trener: Marek Olesiewicz
kadra: Dolny ¦l±sk
wzrost: 180
pozycja: rozgrywaj±cy
Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Holandia Turniej
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Superfina³ EYBL Ukraina 2007
Mistrz Polski U-14 Ostrów Wielkopolski 2007
Mistrz Polski OOM Wa³brzych 2008

Wicemistrz Polski U-16 Wroc³aw 2009
ALL STARS MP U-16 Wroc³aw 2009
I-miejsce Turniej W³ochy 2009
IV -miejsce w Europie U-16 Litwa / Kowno 2009
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy / Hamburg 2010

Mistrz Polski U-18 Toruñ 2011
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011
 Daniel Szymkiewicz
urodzony:Gdañsk 2.11.1994
klub TREFL Sopot
wychowanek: BRYZA Kolduby
trener: Jacek Szymkiewicz
klub: WKK Wroc³aw
trener: Marek Olesiewicz
kadra:¦l±sk
wzrost:
Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Mistrz Polski, All Stars SP G³ucho³azy 2007
III MP, All Stars,1 sztrzelec U-14 Radom 2008
Super Fina³ EYBL, All Stars Wroc³aw 2008
Wicemistrz Polski U-16 Wroc³aw 2009
Camp Kalindros Grecja 2009
IV ME U-16 Kowno 2009
Camp Nike Turcja 2010
Mistrz Polski U-16 Opalenica 2010
Wicemistrz ¦wiata U-17 Hamburg 2010
VII miejsce M¦ £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011
 ¦pica Pawe³
urodzony: Koszalin 26.07.1963
klub: AZS Olsztyn
wychowanek:AZS Koszalin
trener:
kadra:Zachodniopomorskie
wzrost: 192 cm
pozycja:
£otwa MS U-19
Niemcy M¦ U-17
Holandia -Turniej
Litwa ME U16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Turcja - Turniej
I -miejsce Turniej W³ochy 2009
IV-miejsce ME U-16 Litwa/Kowno 2009
III -miejsce MP U-20 Warszawa 2011
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy/Hamburg 2010
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
 Karolak Jakub
urodzony: Lublin 26.09.1993
klub:Novum Lublin
I trener: Wojciech Paszek
kadra: Lublin
wzrost: 192
pozycja:
Holandia Turniej
Holandia -Turniej
Litwa - ME
S³owenia - Turniej
W³ochy -Turniej
Wêgry - Turniej



I-miejsce Turniej Wêgry 2008
I-miejsce Turniej W³ochy 2009
IV miejsce ME U-16 Litwa 2009

 Paszek Grzegorz
urodzony:Jastrzêbie Z. 22.04.1993
klub: MKKS Rybnik
SMS PZKosz Cetniewo 3 lata
trener: Grzegorz Adamczyk
kadra: ¦l±sk
wzrost: 203
pozycja: 5
Litwa - ME U-16
S³owenia - Turniej
W³ochy - Turniej
Turcja - Turniej
Wêgry - Turniej


I-miejsce Turniej Wêgry 2008
I-miejsce Turniej W³ochy 2009
IV miejsce ME U-16 Litwa 2009
 Bonarek £ukasz
urodzony: 14.VII.1993
klub: MKS ZNICZ Pruszków
I trener:
kadra: Mazowsze
wzrost: 200 cm
pozycja: 3/4

Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Niemcy M¦ U-17
Czechy Turniej
Br±zowy medal Mistrzostw Polski U-18 w 2010
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy / Hamburg 2010
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011

 Ko³akowski Dawid
urodzony:
Klub: TREFL Sopot
SMS PZKosz Cetniewo 3 lata

wychowanek: MKS Zabrze
trener:
kadra: ¦l±sk
wzrost:
pozycja: 4
Niemcy M¦ U-17
Czechy Turniej
Holandia Turniej
Wicemistrz ¦wiata U-17 Niemcy / Hamburg 2010
Wicemistrz Polski U-18 Torun 2011
 Grzeliñski Jan
urodzony: 14.03.1994
miejsce: Wroc³aw
klub: WKK Wroc³aw
trener: Glniniak Piotr
kADRA: Dolno¶l±skie
wzrost: 180
pozycja: PG
Polska ME U-18
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Super Fina³ EYBL Ukraina 07, Wroc³aw 08
Mistrz Polski, MVP U-14 Ostrów W. 2007
Mistrz Polski, MVP,All Stars U-14 Radom 2008

Turniej Mistrzów Krajowych Moskwa 2009
Wicemistrz Polski U-16 Wroc³aw 2009
III miejsce, MVP OOM U-15 Kielce 2009
Mistrz Polski Gimnazjada Radom 2009
Camp Kalindros Grecja 2009
Mistrz Polski U-16, MVP Opalenica 2010
Mistrz Polski Gimnazjada Siedlce 2010
Mistrz Polski U-18 Toruñ 2011

VII miejsce M¦ £otwa 2011
VI miejsce ME U-18 Wroc³aw 2011
 Borowski Kacper
urodzony: 2.05.1994
miejsce: S³upsk
klub: CZARNI S³upsk
SMS PZKosz Cetniewo 2 lata

trener: Robert Jakubiak
kadra: Pomorskie
wzrost: 201
pozycja: 4/5
Polska ME U-18
Holandia Turniej
Super Fina³ EYBL Wroc³aw 2008
Mistrz Polski, 1 obroñca OOM U-15 Kielce 2009
Mistrz Polski, MVP U-18 Pruszków 2010
NIKE Camp Grecja 2010
NBA Camp BWB Lublana S³owenia 2010
 Pietrzak Micha³
urodzony: 9.VII.1993
miejsce:
klub: ANVIL W³oclawek
I trener;
kadra: Kujawsko-Pomorskie
wzrost: 201
pozycja: SF
£otwa M¦ U-19
W³ochy Turniej
Holandia Turniej
Wêgry Turniej
Turcja Turniej
VII miejsce M¦ U-19 £otwa 2011

ZAWODNICY BIOR¡CY UDZIA£ W TURNIEJACH MIÊDZYNARODOWYCH

Milczyñski Sz.
Tarnovia
WÊGRY
£abuda Mateusz
Stal Stalowa Wol.
TURCJA
Dybek Jakub
ZASTAL Zielona G.
CZECHY
Rutkowski M.
Anvil W³oclawek
TURCJA
Kolka Robert
GTK Gdynia
CZECHY
Maksymiuk Jakub
Basket Kraków
WÊGRY
Kucharek Maciej
AZS II Wraszawa
W£OCHY
Kowalczyk S.
AZS II Warszawa
HOLANDIA

ZAWODNICY BIOR¡CY UDZIA£ W ZGRUPOWANIACH

Benlazereg Djamel SP 27 Katowice
Adraiañczyk Adrian NOVUM Bydgoszcz
Gimbaszek Norber AZS Koszalin
Leñczuk Aleksander £KS £ód¼ LOSSM Warszawa
Spa³a Krzysztof STAL Ostrów Wielkopolski
Stefanik Rafa³ KORSARZ Gdañsk rocz. 1994

zawodnicy rezerwowi:

Skurczyñski Jakub - Polonia Warszawa
Norbert Mroczek - Polonia Warszawa
Wiciak Adam - Pyra Poznañ
Jakub B³aszczyk - WKK Wroc³aw
Nikodem Sirjatowicz - ZASTAL Zielona Góra rocz.1994


Ciekawostki:


FINA£Y MP Szkó³ Podstawowych Katowice 2006: Mateusz Ponitka, Filip Matczak, Benlazereg Djamel, £abuda Mateusz, Pietrzak Micha³, Rutkowski Mateusz, Maksymiuk Jakub

FINA£Y MP U-14 rocz.93 Ostrów Wielkopolski 2007: Mateusz Ponitka, Djamel Belzanereg, Piotr Nied¼wiedzki, Jakub Koelner, Jan Grzeliñski

FINA£Y MP U-16 rocz.92/93 Stargard Szczeciñski 2008 : Rutkowski Mateusz, Pietrzak Micha³, Karnowski Przemys³aw, Michalak Micha³

FINA£Y Mistrzostw Europy U-16 rocz.93 W³ochy 2008: Nied¿wiedzki Piotr, Karnowski Przemys³aw

FINA£Y Mistrzostw Polski U-16 rocz.93/94 Wroc³aw 2009: Filip Matczak, Tomasz Gielo (ZASTAL Zielona Góra) Jakub Koelner, Piotr Nied¼wiedzki, Jan Grzeli¶ki, Daniel Szymkiewicz (WKK Wroc³aw) Micha³ Michalak, Leñczuk Aleksander, Kucharek Maciej (£KS £ód¼)
Rutkowski Mateusz, Pietrzak Micha³, Adriañczyk Adrian, Przemys³aw Karnowski (WTK W³oc³awek) Mateusz Ponitka (Kasprowiczanka Ostrów Wlkp) Grzegorz Grochowski, Mateusz £abuda (STAL Stalowa Wola)

FINA£Y Mistrzostw Polski U-20 rocz.90/91 W³oc³awek 2010: Mateusz Ponitka,Micha³ Michalak, Kowalczyk Sebastian, Kucharek Maciej, Norbert Mroczek, Pietrzak Micha³, Rutkowski Mateusz, Skurczyñski Jakub, Pawe³ ¦pica,Tomasz Gielo,Filp Matczak


 Zawsze chcia³em odwiedziæ Litwê ma³e pañstewko gdzie sportem narodowym jest koszykówka. Tak siê z³o¿y³o ¿e od czwartku w Kownie rozpoczynaj± siê Mistrzostwa Europy Kadetów Dywizji A. Dziêki uprzejmo¶ci trenera kadry pana Jerzego Szambelana dzi¶ z Pruszkowa jadê autokarem razem z kadetami do Kowna , na miejscu muszê sobie ju¿ sam radziæ ( zakwaterowanie wy¿ywienie dojazd na hale itd. ) Mój wyjazd na Litwê to przede wszystkim kibicowanie naszej kadrze no i oczywi¶cie cieszyæ siê koszykówk± m³odzie¿ow± na najwy¿szym poziomie. W miarê mo¿liwo¶ci bêdê przekazywa³ materia³ na ¦KM
Polacy dostali siê chyba do najsilniejszej grupy. Rosja, Grecja czy Litwa to potêgi koszykarskie. Jestem przekonany ¿e ch³opaki daj± z siebie wszystko i powalcz± o jak najlepsza lokatê. Utrzymanie Dywizji A to cel nadrzêdny zdobycie medalu to marzenie wszystkich.