Artykuł: 2 Gala ¦KM 2008 Katowice - SKM - Sl±ska koszykówka młodzieżowa
Baner Serwis Koszykowki Mlodziezowej
FOTO ¦KM Kadry 93-97 Kadry woj. 98/02 Minibasket 05/07 2008 2009 2010 A 2010 B 2011 A 2011 B Foto 2012 A 2012 / IV.2016 Foto 2011 B Foto 2011 A Foto 2010 A Maj 30 2017 11:11:52
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Archiwum 2007/2016
  Mistrzowie ¦l±ska
  ¦l±scy Trenerzy
  Wywiady
  Galeria wewnętrzna
  Filmiki YouTube
  Linki
  Kadry wojewódzkie
  Obozy/Campy
  Turnieje podsumowania
  Turnieje zapowiedzi
  Turnieje zaproszenia

Fotogalerie 2005/2016

Turnieje 2011/2017
  U-11 Rocznik 2006
  U-12 Rocznik 2005
  U-13 Rocznik 2004
  U-14 Rocznik 2003
  U-15 Rocznik 2002
  U-16 Rocznik 2001
  U-18 Rocznik 2000

Turnieje rocz. 94-99
  1994
  1995
  1996
  1997
  1998
  1999

SKM na Finałach MP

Medali¶ci MP
  U16 Kadeci
  U18 Juniorzy
  U20 Juniorzy St.

Kadra Polski

Kadra ¦l±ska

¦KM Mini koszykówka

¦KM Gala

¦KM 2006/2016

¦KM Strzelcy 2003/13

Silesia Streetball

Wspomnienia
  2013
  2011
  2010
  2009
  2007

Dodaj

Użytkowników Online
Go¶ci Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 1,871
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Mezo_and1
Współpraca

UKS Chromik Żary

UKS Basket Regnum Bydgoszcz

Blog Mlode Lwy

UKS Wojan Pawłowice

Górnik Wałbrzych

KS Pogon Ruda ¦l±ska

TS Basket  Gniezno

Piotrówka Radom

NiedĽwiadki Przemy¶l

¦l±ski Zwi±zek Koszykówki

SKM Zastal Zielona Góra

Podlaski Zwi±zek Koszykówki

WKS SLˇSK Wrocław

Wisła Kraków

TKS Ro¶ Pisz

NOVUM Bydgoszcz

ASTORIA Bydgoszcz

Basket Wrocław 96

Korsarz Gdańsk

TKM Włocławek

REGIS Wieliczka

MKS MOS Konin

GTK Gdynia

WKK Wrocław

Pyra Poznań

PZKosz

SMS Pzkosz Władysławowo

Lubelski Kosz

UKS Katowice

MKS Zabrze

GTK Gliwice

MKKS Rybnik

¦l±ski Basket Kurian

Rudzka Amatorska Liga Koszykówki

¦l±ska Letnia Liga Koszykówki

2 Gala ¦KM 2008 Katowice
 W minion± sobotę w szopienickiej hali odbyła się druga ¦l±ska Gala Koszykówki Młodzieżowej. Była to  impreza podsumowywuj±ca wyniki ¶l±skich drużyn młodzieżowych w minionym sezonie 2007/8.

W sobotę w Szopienicach pojawili się najbardziej utalentowani zawodnicy i zawodniczki ¦l±skiego Okręgu Koszykarskiego , którzy w opinii internatów portalu www.skm.basketmania.pl oraz trenerów i organizatorów wyróżnieniali się na parkiecie  w sezonie 2007/2008. W imprezie uczestniczyli zawodniczki i zawodnicy od młodzika młodszego do juniora starszego  wł±cznie.

W sumie w Gali uczestniczyło blisko 100 zawodników i zawodniczek dla wielu z nich gra na nowym, pięknym obiekcie była wielkim przeżyciem, tym bardziej ,ze zespoły prowadzili tak znani w ¶wiatku koszykarskim trenerzy jak Ryszard Poznański czy Tomasz Niedbalski.

Cała impreza przebiegła bardzo sprawnie. Odbyły się cztery mecze w których kategorie były mieszane. W ostatnim meczu (teoretycznie tym najciekawszym) zmierzyli się juniorzy starsi z juniorami. Kto wygrał nie trudno zgadn±ć, bowiem w kategoriach młodzieżowych warunki fizyczne maja jednak bardzo duże znaczenie. Jednak nie należy zapominać, że spotkanie to miało charakter towarzyski a wynik nie jest tu istotny.

W przerwach między meczami przedstawiciele ¦ZKosz (w tym Andrzej Kuczyński prezes SZKosz oraz v-ce prezes Kazimierz Mikołajec), trenerzy oraz z przedstawiciele miasta wręczali Puchary za osi±gnięte wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wyniki konkursów:

W konkursie trójek wygrała Karolina Wiewiorka zawodniczka MOSM Bytom

Karolina Wiewiórka (MOSM Bytom ) nie dała złudzeń reszcie startuj±cych uczestników (od młodzików do juniorów starszych 9 uczestników ) kto jest w tej kwestii najlepszy i zdeklasowała rywali. W eliminacjach trafiła bowiem 6x z rzędu  i w sumie 8/10, a w finale 6/10. W konkursie tym była dogrywka w której przeciwnikiem Karoliny był  Norbert Kujon ( MOSM Bytom ) nie tak dawno na MP Kadetów w Stargardzie Norbert  dostał nagroda za najlepszego strzelca ,,za trzy,, finałów .W dogrywce zawodnicy mieli do oddania po trzy rzuty jako pierwszy rzucał Kujon niestety  nie trafił  ani jednego rzutu z trzech prób, już po pierwszym rzucie dziewczyny musiał uznać jej wyższo¶ć

W konkursie wsadów wygrał Maciej Soerich zawodnik GTK Gliwice Maciek powtórzył sukces z ubiegłego roku kiedy to także był najlepszym „dujkerem” podczas podsumowania sezonu koszykarskiego

Nagrody MVP


All Star Game chłopców (U-14, U-16)Marcel Dziemba MOSM Bytom
All Star Game dziewczyn  (od młodziczki do juniorki)
Ania Szelwicka MKS Zabrze
All Star Junior (juniorzy Vs juniorzy starsi) Kamil Nowak KS Pogoń Ruda ¦l±ska
( foto )

Trenerzy którzy zdobyli  Mistrzostwo ¦l±ska w danej kategorii wiekowej  w sezonie 2007/2008  otrzymali statuetki

Dziewczyny - Adam Rener, Adam Sztychny, Karina Opoka,  Radosław Kuciński i Marek Sałata,
Chłopcy - Ryszard Poznański, Eugeniusz Smolicha, Tomasz Niedbaslki , Janusz Kołcz i Marcin Reszkiewicz

 Sponsorzy ufundowali w sumie 40 nagród rzeczowych, nagrody trafiły  do najskuteczniejszych strzelców  oraz  najlepiej trafiaj±cy za trzy punkty  w  sezonie 2007/2008  we wszystkich kategoriach młodzieżowych zarówno dziewczyn jak i chłopców  nagrody otrzymali także najmłodsi dziewczyny i chłopcy.
 
Dodatkowo wszyscy uczestnicy Gali otrzymali pami±tkowe koszulki z logo imprezy.

Galę tę zorganizowała grupa osób ( ,,wolontariuszy,, ) dla których promocja koszykówki i młodych koszykarzy i koszykarek jest najważniejsza. Była to już trzecia duża impreza w szopienickiej hali (w styczniu rozegrano mecz reprezentacji Polski ze Słowacj± i nie tak dawno  Mistrzostwa Polski Juniorów). Imprezę można uznać za bardzo udan± powstaje pogratulować pomysłu i mieć nadzieję, że do przyszłego sezonu uda się t± imprezę bardziej wypromować, gdyż jedyne czego tak naprawdę brakło to sporej ilo¶ci kibiców.
My¶lę że sezon 2007/2008 był udany dla ¦l±skiej koszykówki

· wicemistrzostwo Polski zdobyli chłopcy GTK Gliwice,
· br±zowe medale z finałów Juniorów Starszych przywieĽli zawodnicy KS Pogoń Ruda ¦l±ska,
· 5 miejsca w Polsce wywalczyli kadeci MOSM Bytom i kadetki RMKS Rybnik,
· w młodzieżowych  reprezentacjach Polski mamy kilku zawodników i zawodniczek,
· trener Tomasz Niedbalski został drugim trenerem reprezentacji Polski rocz.93,
· doczekali¶my się na ¦l±sku w Jaworznie Szkoły Mistrzostwa Sportowego (Gimnazjum i Liceum)

Nasz portal chciałby serdecznie podziękować wszystkim tym  którzy w jakikolwiek  sposób pomogli przy organizacji tej imprezy w tym dla Rafała „Kuriana” Kurianowicza za kapitalne fotki oraz Pawła „Berdyka” za przygotowanie logo imprezy

http://www.kurian.pl/fotki/kosz/rozne/silesia_asg_08/



NAGRODZENI ZAWODNICY I ZAWODNICZKI: CZOŁOWI STRZELCY ROZGRYWEK


KATEGORIA DZIEWCZYNYDANE........................... CHŁOPCYDANE...............................
U-13
 Kaperczak Natalia
KS JAS FBG Sosnowiec
288 pkt.-22 mecze
¶rednia: 24 pkt.

 Dzida Tomasz
MUKK Pszczyna
655 pkt.- 22 mecz
¶rednia : 29,77 pkt.
U-14
 Wolańska Aleksandra
MKS MOS Katowice
323 pkt.- 14 meczy
¶rednia: 23,07 pkt.

  Kajor Łukasz
Niwa O¶wiecim/GTK
779pkt.- 22 mecze
¶rednia: 34,4 pkt.

U-16
 Bandyk Kinga
Gwarek Pawłowice
571 pkt.- 22 mecze
¶rednia: 25,95

 Chrz±szcz Rafał
KS Pogoń Ruda ¦l±ska
671 pkt.-21 meczy
¶rednia: 31,95 pkt.

U-18
 Markiewicz Patrycja
AZS Gliwice
291 pkt. w 14 meczach
¶rednia: 20,8

 



Adamczyk Wacław
UKS SP-27 Katowice
664 pkt. w 23 meczach
¶rednia: 28, 9


U-20
 Kubecka Beata
Zryw Dębieńsko
155 pkt.-6 meczy
¶rednia: 25,83
 Nowak Kamil
KS Pogoń Ruda ¦l±ska
304 pkt.- 10 meczy
¶rednia: 30.4 pkt


NAGRODZENI NAJLEPIEJ RZUCAJˇCY ZA 3 PKT’


KATEGORIA DZIEWCZYNYDANE.............................CHŁOPCYKLUB...............................
U-13
  Dłutek Kinga 2 trójki
GUKS Sukces Lipowa
Mazur Marzena 2 trójki
LA Basket Piekary
( foto )
 Wieczorek Patryk
MKS D±browa Górnicza
41 trójek

U-14  Wiewiórka Kamila
UKS MOSM I Bytom
11 trójek

  Kajor Łukasz
Niwa O¶wiecim/GTK
34 trójki

 
U-16 Wilczek Joanna
UKS MOSM I Bytom
44 trójki

 Chrz±szcz Rafał
KS Pogoń Ruda ¦l±ska
57 trójek w 21 meczy

U-18  Wiewiórka Karolina
UKS MOSM I Bytom
30 trójek w 16 meczy

  Jurczyński Paweł
UKS HajdukiChorzów
65 trójek w 24 meczach

U-20
Żłobińska Krystyna
MOSiR UKS Mysowice
9 trójek w 4 meczach
 Chuć Bartosz
MKKS Zagłębie Sosnowiec
43 trójki w 10 meczach


NAGRODZONE DRUŻYNY



DZIEWCZYNY

KATEGORIA...............ZŁOTO............................SREBRO.......................BRˇZ.............................
JUNIORKI STARSZERMKS RYBNIK
Adam Rener
ODRA BRZEG
Dariusz Konstańciuk
ZRYW DĘBIEŃSKO
Mirosław Szopniewski
JUNIORKIGWAREK PAWŁOWICE
Adam Sztychny
MOSM BYTOM
Karina Opoka
CHROBRY GŁUCHOLAZY
KADETKIMOSM BYTOM
Karina Opoka
RMKS RYBNIK
Wojciech Pierchała
GWAREK PAWŁOWICE
Zbigniew Dusza
MŁODZICZKI STARSZEMOSM BYTOM
Radosław Kuciński
MOS KATOWICE
Jerzy Bakowski
JAS- FBG SOSNOWIEC
Jacek Szewczyk
MŁODZICZKI MŁODSZEJAS-FBG SOSNOWIEC
Marek Sałata
LA-BASKET-PIEKARY ¦L
Mateusz Jurczyński
SUKCES LIPOWA

CHŁOPCY

KATEGORIA............... ZŁOTO.............................SREBRO......................BRˇZ..............................
JUNIORZY STARSI KS POGOŃ RUDA ¦LˇSKA
Ryszard Poznański
MKS ZABRZE
Tomasz Przybyła
AZS AWF KATOWICE
Ryszard Litkowycz
JUNIORZYUKS SP 27 KATOWICE
Eugieniusz Smolicha
GTK GLIWICE
Jacek Adamczak
AZS KATOWICE
Jarosław Kabza
KADECIMOSM BYTOM
Tomasz Niedbalski
SMYK PRUDNIK
Tomasz Michalak
MKKS RYBNIK
Grzegorz Adamczyk
MŁODZICY STARSIGTK GLIWICE
Janusz Kołcz
MKS DˇBROWA G
Michał Dukowicz
MKS ZABRZE
Andrzej Bartosz
MŁODZICY MŁODSIGTK GLIWICE
Marcin Raszkiewicz
MOSM BYTOM
Rafał Czyszpak
MKS WODZISŁAW ¦L.
Mirosław Pielorz

1 mecz dnia młodzicy i młodziczki młodsze 

Składy i sposób rozegrania meczu ustal± trenerzy
Marek Sałata, Mateusz Jurczyński, Marcin Reszkiewicz i Rafał Czyszpak

Dziewczyny

 Zawodniczka Klub rocznik  
 1 Biedak Ewelina KS JAS FBG Sosnowiec    X 
 2Kaperczak Natalia KS JAS FBG Sosnowiec    
 3WoĽniak Jowita  KS JAS FBG Sosnowiec    X
 4Giers Caludia  KS JAS FBG Sosnowiec    X 
 5Baranowska Paulina KS JAS FBG Sosnowiec    X 
 6Krupej lga  GUKS „Sukces” Lipowa  X 
 7Wojtusiak Gabriela  GUKS „Sukces” Lipowa   
 8Mazur Marzena UKS LA Basket Piekary ¦l.   X 
 9Finka Katarzyna  UKS LA Basket Piekary ¦l.   X 
 10Wycisk Aneta MKS MOS Katowice    
 11Pajdzińska Wiktoria MKS Zabrze     
 12Lupa Sabina MOSM Bytom    

 Zawodnicy klub.............................. rocznik  
 1 Dytko Oliwer GTK Britan Gliwice   X 
 2Puk Michał GTK Britan Gliwice   X
 3Sanny Oskar GTK Britan Gliwice 1996  
 4Keler Oskar GTK Britan Gliwice  
 5Zarzycki  ŁukaszUKS MOSM Bytom 1995  X
 6Rup ArturUKS MOSM Bytom 1995  X
 7Gros MateuszUKS MOSM Bytom 1995   
 8Budziński Karol MKS Wodzisław ¦l±ski   
 9
Wieczorek Patryk
MKS D±browa Górnicza  X 
 10Chomczyński Marko MKS Zabrze    
 11Dzida TomaszMUKK Pszczyna  X 
 12Kuboszek Michał MOSiR Cieszyn    

2 mecz dnia KADECI / MŁODZICY STARSI - składy mieszane

TEAM 1
trenerzy:HEAD COACH Tomasz Michalak  ASSISTANT Grzegorz Adamczyk

 Nazwisko Imie Klub.......................... rocznik  
 1 Stalicki KacperSmyk Prudnik1992  
 2Madziar TomaszSmyk Prudnik1992   
 3Staszewski Marcin Smyk Prudnik 1992   
 4Duszyński Jarosław  MKS D±browa Górnicza1992   X 
 5Lewicki MichałMKS D±browa Górnicza1992   X 
 6Wziętek Szymon MKKS Rybnik1992   
 7Sikora DawidMKKS Rybnik1992    
 8Orszulik Adrian Odra Wodzislaw ¦l1992   X 
 9Nawrat MarcinMKKS Rybnik1994   
 10Grzybek RafałMKKS Rybnik1994   
 11Zawadzki MateuszMKS D±browa Górnicza1994  X 
 12Wojcik MarcinMKS D±browa Górnicza 1994  
 


Team B trenerzy HEAD COACH Tomasz Niedbalski ASSISTANT Michał Dukowicz

 Nazwisko Imie Klub...............................rocznik  
 1 Dziemba Mateusz MOSM Bytom1992  X 
 2Dziemba MarcelMOSM Bytom1992   
 3Kujon Norbert MOSM Bytom 1992   
 4Piechaczek Kamil  MOSM Bytom 1992   X 
 5Szymański PawełGTK Gliwice1992   X
 6W±sowicz MaciejGTK Gliwice1992  
 7Chrz±szcz Rafał KS Pogoń Ruda ¦l.1992   X 
 8  1992    
 9Żmuda PiotrMOSM Bytom 1994  
 10Migała MateuszMOSM Bytom1994  X
 11Patoka JakubMKS Zabrze1994   
 12Kramek JakubMKS Zabrze1994  X

godz.13.453 mecz dnia
  DZIEWCZYNY -  składy mieszane

TEAM 1 trenerzy:HEAD COACH Adam Sztychny ASSISTANT Marek Sałata ASSISTANT Wojciech Pierchała


 zawodniczka klub rocznik  
 1 Bandyk KingaGwarek Pawłowice  1992 X 
 2Przekop Natalia RMKS Rybnik 1991 X 
 3Majda Anna Gwarek Pawłowice  X 
 4Dolińska Agnieszka Filar Sosonowiec  1990  
 5Łabuz JoannaJAS-FBG Sosnowiec   X 
 6Kosałka KatarzynaJAS-FBG Sosnowiec   
 7Rutkowska KlaudiaJAS-FBG Sosnowiec  
 8Morawiec AldonaRMKS Rybnik 1992 
 9Hamowska Aleksandra JAS-FBG Sosnowiec   X 
 10Kowalska Patrycja JAS-FBG Sosnowiec   X 
 11Zaj±c Patrycja JAS-FBG Sosnowiec   X 
 12Bielski Sonia Labasket Piekary   
 13Gawęda MagdalenaMKKS Rybnik  1992  X

TEAM B trenerzy:HEAD COACH Karina Opoka  ASSISTANT Radosław Kuciński ASSISTANT Jerzy Bakowski

 zawodniczka klub rocznik  
 1 Migała Karolina MOSM Bytom 1991 X 
 2Papaja AgnieszkaMOSM Bytom 1991 X
 3Kowalska AgataMOSM Bytom  1991 
 4Markiewicz PatrycjaAZS Gliwice  1991  
 5Kuzia Bogna MOSM Bytom  1993  X
 6Grabska Paulina MOSM Bytom    X
 7Migdał MagdalenaGwarek Pawłowice  1991  X
 8Maj LucynaGwarek Pawłowice  1992  X
 9Szelwicka Anna MKS Zabrze 1992  X
 10Mach Katarzyna MOSM Bytom     X 
 11Wolańska AleksandraMOS Katowice   ?
 12Wiewiórka KamilaMOSM Bytom 1993  X
 13Wiewiórka KarolinaMOSM Bytom  1991  X


4 mecz dnia
  JUNIORZY STARSI - JUNIORZY

Juniorzy starsi  trenerzy: HEAD COACH Ryszard Poznański ASSISTANT  Tomasz Przybyła

 Zawodnik klub rocznik  
 1 Nowak Kamil KS Pogoń Ruda ¦l±ska 1988  X 
 2Weies DawidMKS Zabrze 1988  X
 3Wróblewski Jacek AZS AWF Katowice 1988  X
 4Tokarski Damian AZS AWF Katowice1988  X 
 5Kubista Daniel KS Pogoń Ruda ¦l±ska 1988  
 6Balcerzak Maciej MKS Zabrze 1988   
 7Chuć Bartosz Zagłębie Sosnowiec 1988  
 8Żymła SzymonKS Pogoń Ruda ¦l±ska 1988  
 9Tomecki Przemysław KS Pogoń Ruda ¦l±ska 1988  X
 10Goczok DominikKS Pogoń Ruda ¦l±ska 1988   
 11Grochowski DawidMCKiS Jaworzno 1989   
 12Goldamer  DanielMCKiS Jaworzno 1989   

Juniorzy trenerzy: HEAD COACH Eugieniusz Smolicha  ASSISTANT  Jacek Adamczak

 zawodnik klub......................... rocznik  
 1 Adamczyk Wacek  UKS SP 27 Katowice 1990  ?
 2Wolańaki Łukasz AZS Katowice1990   
 3R±czka PrzemysławMOSiR Cieszyn1990   
 4Jurczyński Paweł Hajduki Chorzów 1991  X 
 5Soehrich Maciej GTK Gliwice 1990  X
 6Handwerker Wojciech AZS Katowice 1990  X 
 7Lis Krzysztof Hajduki Chorzów 1990  
 8B±czyński Adam MKS Zabrze 1990  X 
 9Ciupiał Bartosz GTK Gliwice1990   
 10Zemrzycki Filip MOSM Bytom 1990   
 11 UKS SP 27 Katowice 1990   
 12Sobański Grzegorz GTK Gliwice1990  X 

KONKURS WSADÓW

 NAZWSIKO IMIE KLUBROCZ 
 Soehrich Maciej GTK Gliwice 1990X 
2 Wolański Łukasz AZS Katowice1990 
 Nowak Kamil Pogon Ruda ¦l±ska1988

KONKURS TRÓJEK

     
 1 Adamczyk Wacek UKS SP 27 Katowice1990 
 2Kujon Norbert UKS MOSM Bytom 1992X 
 3Jurczyński Paweł UKS Hajduki Chorzów1991X 
 4Sobański Grzegorz GTK Gliwice1990X 
 5Wolański Łukasz AZS Katowice 1991  
 6Chrz±szcz Rafał KS Pogoń Ruda ¦l±ska 1992 X 
 7Wieczorek Patryk MKS D±browa Górnicza  1995 X 
 8Chuć Bartosz Zagłębie Sosnowiec1988 
 9Wiewiórka Karolina UKS MOSM Bytom  X 
10 Wilczek JoannaUKS MOSM Bytom   
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Ankieta dla Użytkowników
mecz na szczycie walka o 1/2 MP KTO WYGRA

KS POGOŃ Ruda ¦l±ska
KS POGOŃ Ruda ¦l±ska
45% [5 Głosów]

MICKIEWICZ Katowice
MICKIEWICZ Katowice
55% [6 Głosów]

Głosów: 11
Rozpoczęta: 01/02/2010 16:57
Zakończona: 16/02/2010 15:05

Archiwum Ankiet
Copyright © 2007 by Zibi