MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI  U14 w latach 2005-2018

ROK
FINAŁ
ZŁOTO
SREBRO
BRĄZ
ROCZNIK
MVP
2020 ostatnie finały dla U14
2019 ŻARY  BT Suchy Las UKS AK Komorów BC Swiss Krono Żary  2005 Jan Nowicki
 2018  RADOM  BC Sieraków  TKM Włocławek  WKK Wrocław  2004  Jan Śmiglak 05
 2017  OPALENICA  TKM Włocławek  MKS Ochota Warszawa  MKKS Rybnik  2003  Oliwier Bednarek
 2016  BIAŁYSTOK  ŻAK Żory  MKS Dąbrowa Górnicza  Śląsk Wrocław  2002  Dawid Krzystek
 2015  TORUŃ  WKK Wrocław  Twarde Pierniki Toruñ  Jagiellonka Warszawa  2001  Mateusz Kaszowski
 2014  SOPOT  TKM Włocławek  Siódemka Trefl Sopot  Pyra Poznań  2000  Andrzej Pluta
 2013  ŻARY  Chromik Żary  Śląsk Wrocław  Piotrówka Radom  1999  Michał Kęłpiński
 2012  KOSZALIN  WKK Wrocław  TKM Włocławek  Jedynka Pelplin  1998  Dominik Rutkowski
 2011  OPALENICA  WKK Wrocław  Polonia Warszawa  Pyra Poznań  1997  Michał Kapa
 2010  WARSZAWA  GTK Gdynia  WKK Wrocław  Bryza Kolbudy  1996  Paweł Kreft
 2009  POZNAŃ  PYRA Poznań  Kormoran Sieraków  Novum Bydgoszcz  1995  Marek Walczak
 2008  RADOM  WKK Wrocław  GTK  Gliwice  Bryza Kolbudy  1994  Jan Grzeliński
 2007  OSTRÓW WLKP.  WKK Wrocław  Kasprowiczanka Ostrów W.  UKS SP 27 Katowice  1993  Jan Grzeliński 04
 2006  PRUSZKÓW  MKS MOS Pruszków  Czarni Słupsk  Kasprowiczanka Ostrów W  1992
 2005  SŁUPSK  Czarni Słupsk  KUKS AZS ŻAK Koszalin  SSK Basket Kraków  1991

 

*Zawodnicy zaznaczeni pogrubioną czcionką uczestnicy Mistrzostw Europy

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA (punkty: złoto 5, srebro 3, brąz 1)

M WOJEWÓDZTWO ZŁOTO SREBRO BRĄZ PUNKTY
1 Dolnośląskie 5 2 1 32
2 Wielkopolskie 3 2 3 24
3 Kujawsko-Pomorskie 2 3 2 21
4 Pomorskie 2 2 3 19
5 Mazowieckie 1 3 2 16
6 Ślaskie 1 2 2 13
7 Lubuskie 1 1 6
8 Zachodniopomorskie 1 3
9 Małopolskie 1 1

 

TOP 5 Najlepsze kluby (punkty: złoto 5 srebro 3 brąz 1)

M KLUB ZŁOTO SREBRO BRĄZ PUNKTY
1 WKK Wrocław 5 1 1 29
2 TKM Włocławek 2 2 16
3 Czarni Słupsk 1 1 8
4 Basket Club Sieraków 1 1 8
5 Pyra Poznań 1 2 7
6 BC Swiss Krono Żary 1 1 6
7 BT Suchy Las 1 5

 

Przygotował Zibi