MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI U18 JUNIOR w latach 1990-2018

 

ROK
FINAŁ
ZŁOTO
SREBRO
BRĄZ
rocznik
MVP.
2019 Gdańsk Asseco Arka Gdynia Trefl Sopot WKS Śląsk Wrocław 2001 Mateusz Kaszowski
2018 Przemyśl Hensford Przemyśl Asseco Gdynia Biofarm BJ Poznań 2000 Rafał Serwański
2017 Radom Rosa Radom Śląsk Wrocław Cracovia Kraków 1999 Norbert Ziółko
2016 Wrocław WKK Wrocław Śląsk Wrocław MKS Dąbrowa Górnicza 1998 Michał Jędrzejewski
2015 Radom WKK Wrocław Biofarm BJ Poznań Polonia Warszawa 1997 Maciej Bender
2014 Wrocław Trefl Sopot WKK Wrocław Novum/Astoria Bydgoszcz 1996 Grzegorz Kulka
2013 Słupsk GTK Gdynia Trefl Sopot Basket Junior Poznañ 1995 Przemysław Żołnierewicz
2012 Poznań GTK Gdynia Czarni S³upsk Trefl Sopot 1994 Daniel Szymkiewicz
2011 Toruń WKK Wrocław Trefl Sopot Katarzynka Toruñ 1993 Piotr Niedźwiecki
2010 Pruszków Czarni Słupsk Spójnia Stargard Szczeciñski MKS Pruszków 1992 Kacper Borowski
2009 Wrocław Korona Kraków Śląsk Wrocław Czarni S³upsk 1991 Jakub Parzeński
2008 Katowice Prokom Trefl Sopot Wisła Kraków Gimbasket 15 Białystok 1990 Cezary Majtyka
2007 Sopot Prokom Trefl Sopot MCKiS Jaworzno Polonia Warszawa 1989
2006 Gdynia Prokom Trefl Gdynia Stal Ostrów Wielkopolski Śląsk Wrocław 1988
2005 Włocławek Śląsk Wrocław WTK Anwil Włocławek Trójka Kosz Szczecin 1987
2004 Warszawa Polonia Warszawa Zryw Toruń WKK Almares Wejherowo 1986
2003 Szczecin Junak Włocławek Stal Stalowa Wola Śląsk Wrocław 1985
2002 Wrocław Śląsk Wrocław Instal Białystok Spójnia Stargard Szczeciñski 1984
2001 Sosnowiec Carbo Gliwice WTK W³oc³awek Instal Bia³ystok 1983
2000 Szczecin PKK Szczecin Basket 2000 Sosnowiec Stal Stalowa Wola 1982
1999 Tarnów Legia Warszawa Unia Tarnów Instal Bia³ystok 1981
1998 Toruñ Trefl Sopot MOSM Bytom AZS Toruñ 1980
1997 Sopot Stal Stalowa Wola Start Skarpa Lublin MOSM Bytom 1979
1996 Sosnowiec Aspro Wrocław Stal Stalowa Wola Wielkopolanin Poznañ 1978
1995 Wrocław Aspro Wrocław Śląsk Wrocław Pogoñ Szczecin 1977
1994 Tarnów Wisła Kraków Śląsk Wrocław AZS Zagas Koszalin 1976
1993 Zielona Góra Zastal Zielona Góra Stal Bobrek Bytom Lech Poznañ 1975
1992* Warszawa Skra Warszawa Gwardia Wrocław Polonia Warszawa 1973
1991* Gdańsk Lech Poznań Stal Bobrek Bytom Skra Warszawa 1972
1990* Prudnik Stal Stalowa Wola Stal Bobrek Bytom MOS Wola Warszawa 1971

 

* Zawodnicy zaznaczeni pogrubioną czcionką uczestnicy Mistrzostw Europy
* W latach 1990-1992 rozgrywano jako U19
przed 1990 brak danych

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA  (punkty: złoto 5, srebro 3, brąz 1)

M
WOJEWÓDZTWO
ZŁOTO
SREBRO
BRĄZ
PUNKTY
1 Pomorskie    9     5    3   63
2 Dolnośląskie    7     7    1    59
3 Mazowieckie    4     –    6    26
4 Śląskie    1     6    2    25
5 Podkarpackie    3     2    1     22  
5 Małopolskie    2     2    1    17
7 Wielkopolskie    1     2    4    15
7 Kujawsko-Pomorskie    1     3    3    14
9 Zachodniopomorskie    1     –    5    10
10 Podlaskie    –     1    4     7
11 Lubuskie    1     –    –     5
12 Lubelskie    –     1    –     3


TOP 6
Najlepsze kluby

 M KLUB
ZŁOTO
SREBRO
BRĄZ
PUNKTY
 1
Trefl Sopot
   4
     3
   1
    30
 2 Śląsk Wrocław    2      5    2     27
 3 Prokom / GTK / Asseco Gdynia   4    –  –    20
 4 WKK Wrocław    3      1    –     18
 5 Stal Stalowa Wola    2      2    1     17
 6 Stal Bobrek / MOSM Bytom    –      4    1     13

 

Przygotował Zibi (dane PZKosz)